bugün

2584651 senedir bursa'da yaşıyorum bir kere iskender yemedim.

ama galiba yerini biliyorum, heykel karşısı; ahmet vefik paşa tiyatrosu yanı.
(bkz: uludağ kebapçısı)
ben daha geçen haffta istanbuldan gittim bursa ya, ulu camiyi gecinde cadde üstünde solda kalıyordu orayı tarif ettiler bana, kapıda 15 dakika sıra bekledim içeride yer yoktu, değmiceni düşündüm ama iyi ki beklemşim, 2 kişi 60 lira bıraktık, 20 lira 1 porsiyon iskender, ek sipariş yapamıyorsun yiyim bitane daha söyliyim yok yani ama mis marka iskender.

adamlar gayet tok gözlü her müşteriye fiş kesip veriyor (olmasıu gereken gibi) kasa daki ton ton amca iskender iskenderoğlunun torunuymuş oda sürekli gülümsüyor, ve içerde boş yer olmasına rağmen her köşeye bi masa skştrmamşlar, helal olsun lezetine ve tok gözlülüklerine hayran kaldım.
hiç zorlama: uludağ kebapçısı.
lezzetleri, mekanları ve fiyatları ile en iyilerini aşağıdaki listede bulmak mümkündür.

http://www.bursalezzetdur...0-iskender-kebapcisi.html
kebapçı hüseyin usta.tek geçilir lezzet on numara.lezzetli olmasının nedeni küçük bir dükkan olup fabrikasyon üretime geçmemesi.bildiğiniz odun ateşinde kebap yapıyor sabah taktığı bitincede kapatıp gidiyor.birde çok makara adam.sen kebap bitti diye çatalı bırakıp peçete alırken bir anda tabaklara buda benim ikramım deyip tekrar parça kebap atması. hesabı ödeyip çıktıktan sonra koşup 4 şişe su ile yanınıza gelip bu ikramları unuttunuz demesi adam esnaflığı yaşıyor.bir daha bursaya gidersem yine oraua giderim bana kötü davransa bile.