bugün

Pervasızca keyfe keder yapılan bir işlemdir. Uzun sürmesi durumunda kanamaya yol açabilir ve etrafındaki insanların argo tabirlerine maruz kalabilir.
hele ki toplu taşıma araçlarında bunu yapan kişiler vardır, o inse bile onun tutunduğu, durduğu tarafa kimse geçmek istemez.
iğrençliğin sınırlarını zorlayan inasınımsı türdür.. uzak durulması tavsiye edilir.
yadırgamak yerine, bu hastalığının farkında olmayan insanların kulağına "dostum, sanırım farkında değilsin ama hoş olmuyor. az önce elin burnundaydı. insanlar senin hakkında başka şeyler düşünebilir" şeklinde samimi bir yaklaşım sergilenmesi gereken insandır. belki siz bile farkında olmadan bunu yapıyorsunuz. özellikle de hiçbir şeyin farkında olmadan, zamanın akıp gittiği büyük bir şehirde yaşıyorsanız...

güzel bir öğüt ne diyor?

- insanları yargılama. yoksa onları sevmeye zamanın kalmaz.
doğal insandır. insanların onun hakkında ne düşündüğünü kafasına takmaz. rahat insandır. selamlar olsun burdan ona ve helal olsun.
çok düşüncelidir; yani düşüncelere dalmıştır.
ardından yumuşak bir hareketle ganimeti ağzına götüren insanla aynı insandır.
iki seçenek vardır; ya dalgın ya da rahat insandır.
asıl problem burnunu karıştıran insan değil, o insanın burnunu karıştırdıktan sonra, sizin temas edeceğiniz bir şeye dokunmuş olmasıdır. bugün başıma gelen olaydır; bana evrağı vermeden önce burnunu karıştıran memur amca tedirgin etmiştir beni evrağa elime alma anında..
burnunda tutacağına dışarı atmayı tercih eden rahatına aşırı düşkün fütursuz kişilik.
Birazdan o burun deliğinden olmayan beynini, boş teneke olarak çıkaracak olan şahıstır.
mumya yapımı sırasında açtığı delik ile zorlanmandan beyni alınabilecek insan kılığında ki yaratıktır. keşke eski mısır da yaşasaydı...
karıştırması bir yana. bide onu topaklandırıp senin yakınına felan bir yere sultanahmette güvercinlere ekmek ufalar gibi yerçekiminin kucağına doğru brakır. cebine koy bağri niye evime tiksinçliğini döküyosun. allahım bulunduğun mekandan tiksinirsin tiksinirsin. böyle misafir olmaz olsun sopayı belinde inciteceksin