bugün

heryerde vardır efenim bu tiplerden. aman sevgilim ikizler burcu olmasın anlaşamıyoruz, aman çocuğum başak burcu olmasın çok kötü olur, boğa burcu olan biriyle evlenicem çok iyi anlaşıyoruz bıdı bıdı bıdı.. lan adam gibi adam olduktan sonra isterse t*şak burcu olsun ne var? nedir lan bu burç manyaklığı?

tanım: hayatını burçlara göre ayarlamış manyak tiptir.
(bkz: rezzan kiraz)
hayatini burclarla sekillendiren tiptir.
her sabah posta gazetesi alıp önce haydar dümeni sonrasında ise günlük burç yorumlarını okuyan tiplerdir.
(bkz: burc zirvaligi)
(bkz: gogol)
aslında akıllı davranılırsa oyun oynamanın güzel olacağı tiptir. alırsın bir burç kitabı, bakarsın bütün burcunun olumsuz özelliklerine. ee ne yapayım burcumun özellikleri, değiştiremem ki. çok zevkli. *
(bkz: balık burcu balığı) bu başlıkta neler yazabileceğini merak ettiğim insandır.
tanışılan ilk dakikadan itibaren
-senin burcun ne?
*oğlak
-hmmmmm peki burcunun özelliklerini biliomusun
*şey hık mık falanca feşmanca
-bu özellikleri taşıyo musun
*...
-senceeeee ben hangi burca benziyorum
bu sorular böyle devam eder gider saatlerce üzerine konuşur ve bu olay d.alogdan çıkar monolog olur. çünkü sadece o konuşur ve dehşet sıkıcıdır.
onlara göre sıçmamızın bile burçlarla ve gezegenlerin konumlarıyla alakası vardır;
- ya kafam çok bozuk, arkadaşla tartıştım!
- canıııımm yazık senin yükselenin oğlak dimi.
- aslında çok takmam böyle şeyleri.
- evet jüpiter in etkisi o,
- ben inanmam burçlara falan.
- yengeç sin de ondan, mantıklı düşünmeye çalışıyon.
- allam tutamıycam kendimi, alın şunu başımdan...
tanıştığı kişileri, erkek arkadaşlarını,iş tekliflerini mars vb. gezegenlerin konumlarına göre ayarlayan yada kabul eden yarımakıllı tiptir.
(bkz: seray sever)