bugün

hele o üstündekileri çıkart bakam, ne dediğin anlaşılmıyor.*
ekşi sözlük'ten doğrudan doğruya çalınmış başlıktır. 2007 yılında yazılmış olan bu entry 29 nisan 2009 günü gecenin ilk dakikalarında yeniden gündeme gelir. birkaç entry girildikten sonra aynısı uludağ'da da açılmıştır. yazıktır.

tanım: bir soru cümlesidir.

http://sozluk.sourtimes.o...%C4%B1yor+msn+var+m%C4%B1

düzelti: baktım ki aynı başlık ilk olarak itü'de açılmış. buraya gelmesinin sebebi ise ekşi'de tekrar gündeme gelmesi olarak gözüküyor. ben de şimdi ekşi sözlük'teki haftanın en beğenilen entry'lerinden birkaç kuple çalıp buraya yazacağım.
bazı durumlarda tam tersine dönebilen soru cümlesidir. "msn kasıyor burası var mı?" değil tabi ki... "msn kasıyor buradan devam edelim mi?" *
bu soruyu duyan kızlar artık duvardaki çiziklere bir yenisini daha ekleyeyip abazanları sayıyorlarmış.
o kadar çok soruluyor ki erkek bireye otosansür uygulamasına neden olan kapı komşusu kıza sormaya korkturan bir soru.
facebook tan sonraki adımdır.
-slm
+slm
-burası kasıyor cep no var mı?
buram buram kokan abazanligin, zemin etudu cumlesidir.
msn almanin klasik yoludur.
kullanilmasi acilen son bulmasi gereken gerzek ve klasik bir soru kalibi. kullanmayin, kullanani sevmeyin.
Bir tür msn isteme yoludur. Genellikle facebook sohbetteyken yaşanır bu konuşma. Tamam kardeşim kasıyor olabilir ama gülü seven dikenine katlanır hesabı idare et.
ikinci soru "üstünde ne var?"dır.
üçüncü soru "yanında birisi var mı?"dır.
(bkz: abazan)
geçenlerde facebook'da bir arkadaşa konuşurken, anlaşılmaz nedenden dolayı tarayıcının kasmasından sonra aklıma gelen ve beni güldüren sözdür.
gerçek hayatı msn çevresinde şekillenen gençlerin, yeni macera arayışlarıyla birbirlerinin mail adreslerini öğrenmeye çalışma çabasıdır.

hem "burası kasıyor" ne lan? benim gördüğüm mevcut cümle: "burdan mesajlaşmak zor oluyor bebeyim msn'e gelsene"ydi. tercih kişinindir fakat bir yandan da mantıklı bir cümledir bu "burası kasıyor msn var mı" cümlesi. burdan sayfa yenilenmedikçe gelen mesajların geç görülmesi ve mesajlaşma olayı zor oluyor doğru. ama işin sonrası "asl?"ye döneceği için, çoğu kimseyi reddetme yöntemine başvurulması önerilir.
başıma gelmesi için daha 40 fırın ekmek yemem gereken diyaloğun ortalarında yer alan cümle. (bkz: yedinci nesil yazar)
bu cümlenin ardından kesin beş dakika sonra telefon isteyecek ve sabaha kadar telefon sapıklığı yapacaktır.
unutulmaz, kült olmuş, dillere pelesenk abazan repliğidir.
abazan repliğiymiş. niye abazanlara mal edilir onu da anlamam, bana çok söylendi, ben de çok söylemişimdir bu manada bir soruyu. bana ıyy git sapık diyene çok denk gelmedim. onlar da burada yazıyorlar zaten abazan repliği diye. ha abazanlar da yapar o ayrı mesele, sizi buluyorlarsa ne diyebilirim ki.
msn almanın, akabinde kamerayı açtırmanın, sonrasında güzellik veya yakışıklılık onaylanırsa numara almanın ve sonunda da buluşmaya giden ve işleri kızıştıran yolun ilk adımıdır.
onu söyleyen bunu da söyledi.

(bkz: çok sıcak oldu soyunalım mı)
(bkz: burası kasıyor boş ev var mı)
hatun kişinin msn'ini almaya and içmiş insan repliğidir.
-burası kasıyor msn var mı?
-yok
-yahoo messenger?
-yok
-skype?
-yok!
-o zaman aim'i yüklüyorum. bekle az...
yazarı var bunun ona sorulup akıl danışılası soru cümlesi.
(bkz: msnden devam edelim)
(bkz: apaçi atasözleri)