bugün

saatler gece dokuzu gösterdiği sıralarda canlı yayında derin bir göğüs dekoltesiyle ve tüm ciddiyetiyle yaradana el açmak suretiyle yapılan oruç açma sahnesidir. sunucu kardeşimizin iki arada bir derede kalmasıda görülmeye değerdir.
elindeki rakı kadehini yere fırlatıp ardından allah diye bağıran bir insandan gelen ve şaşırılmaması gereken davranıştır. zamanında bülent ersoy dindarlığıadlı başlıkta kendisini savunduğum ve para ve imanın kimde olduğu asla bilinmez dediğim için pişman ettiren davranıştır. reklam kokan davranıştır. tartışılmamalıdır.
sahte göğüslerini ahlaksızca açmasının oruç açmasından daha enteresan olduğu durumdur.
erkek kimliğinden sonradan kadın olan kişiden ne beklenir ki.. vucüdunun her yerinin yapmacık olması kadar tutuğu oruç da yapmacık ve samimiyetsiz..
(bkz: allah hidayet versin)
tanrının takdirine cinsiyetini değiştirmeye çalışarak temelden karşı çıkan birinin ikiyüzlü gösterisidir.
reklamın bu kadarına pes doğrusu denilecek durum.her şeyi alet edin bakalım nereye kadar. biri umreye gider tanga giyer. öbürü yatır gezer, diğeri kafasına göre oruç açar.hey allahım aklımıza mukayyet ol.
insanların gözüne sokulan bir davranış olmuştur. belki isteyerek belki istemeyerek. bilinçli yapılmışsa da, insanın insanın imanını sorgulaması kadar yanlış görülmektedir şahsımca.
din sömürüsüne izin veren insanlara bülent ersoy'un hediyesidir. aslında kendisine zamansız oruç açmaktan başka çare kalmamıştır.
hayrunnisa gül'ün sınıf arkadaşıyım dese , onun yaşı kadar sanat geçmişi vardır olmayacaktır.
dua edeyim dese , zaten ezan bile okumuştur kendisi.
40 yaşından sonra kapanacağım diyemez ,yaş malum.
olsun o da saat dokuzda oruç açsın.bu ülkede kişiye göre ezan okunmuyor mu artık.bu insancığın suçu sindirilmemiş cinsiyeti midir?
bunlar bir yana ; bu yaptığı hem ayıp hem abestir tabi, tıpkı diğerleri gibi.
maşaallah her bi şeyini canlı yayında yapıyor bülent ersoy.. bi zıçmadığı kaldı afedersin... onu da yapınca aileden biri olarak kabul edeceğiz kendisini.
(bkz: din istismarı)

programı izleyenler bilir, bülent ersoy'un "gösterisi", durup dururken "ayol ben daha orucumu bile açmadım yemek bile yemedim" tarzı laflar zırvalamasıyla başladı. oysa o anda ne oruçtan, ne ramazandan bahsediliyordu, yarışma ortamı işte. hatun(!) resmen "oruç tuttum" mesajı vermek için güzide türk halkına, fırsat yarattı.

ardından kırmızı ojeli takma tırnaklarıyla, memeleri ortada, palyaço giysileri içinde el açıp dua etmeye koyuldu?!
ve ve ve, yedek yarışmacılardan islam adlı şahsın ailesi ve maddi durumlarıyla ilgili bir güzel ajitasyon yapmasının akabinde, herkese nasıl iyi bir müslüman olduğunu, ZEKATını filan tastamam verdiğini, fakirlere yardım ettiğini duyurmak istercesine, yüksek sesle, "programdan sonra odama gel" diyebildi.. ardından ebru gündeş "niye çağırdığınızı anladım, sizin pırlanta gibi bir kalbiniz VARDır" şeklinde bir güzel yağ çekti tabii, bu fedakar mümine(!)ye.. falan filan..

o değil de bülent hanım(?), iyilik yapacağınız zaman bunu böyle uluorta, bağıra bağıra mı bunu söyler, belli edersiniz? hayır eğer öyleyse o yaptığınız iyilik değil, gösteriş, münafıklık ve riya oluyor bildiğim kadarıyla..
bülent ersoy'un show adamı (pardon bayanı) olmasından ötürü kaynaklanan bir durumdur.

(bkz: show must go on)
hersene insanlara gösteriş yapmak için gelenekselleştirilmiş medya olayı .