bugün

Sosyal medya üzerinden takip ettiğim bir hava durumları üzerine tahminler gerçekleştiren bir sayfa ve grup var. Ben hem sayfasını hemde grubu takip ediyorum. Grupta birisi din ile alakalı bir gönderi paylaşmış. Bunun hemen ardından sonra kendisini müslüman olarak gören kesim, bir kadın kullanıcının bu durum hakkından rahatsız olduğunu belirtmesi halinde hücum etmişlerdir yorumlara. Tamamen sayısal ve bilimsel verilere dayanarak hava tahmini yapılan bir sayfada veya grupta. Neden dini bir gönderi paylaşıldığını bende anlayamadım ve çok gereksiz buldum. Ondan sonra bunlar yorumlara " Dolu ve fırtına olduğunda Allah Allah diyorsunuz" diye bir yorum yazdı. Arkadaşa kibarca durumu belirttim. Hava durumu veya tahminlerini yaparken herhangi bir dini inancın kutsal kitabına bakarak somut verilere ulaşamıyoruz dedim. Bunun içinde uydulardan ve gelişmiş teknolojik araçlardaki bilimsel ve sayısal veriler sonucunda bu tahminlere ulaşabiliyoruz yazdım. Arkadaşın yazdığı yorum şuydu bu yorumum karşısın'da. "Vatan hainleri sizi". Pek şaşırmadım doğrusu bu yorum sonrasın'da. Ne kadar saçma bir durum.