bugün

bugün gelebilir misin..?

her gün çalışıyorsunuz, evinize gidiyorsunuz, uyuyorsunuz, kalkıyorsunuz, işe gidiyorsunuz, okula gidiyorsunuz, oturuyorsunuz, içiyorsunuz, sohbet ediyorsunuz... siz gercekten siz misiniz? siz kimsiniz? annenizle babanızın sevdikleri ve gelecekte sizi çağırabilmek için koydukları isim parçaları mı? zevkleriniz sizin zevkleriniz mi? yoksa birilerine ya özenerek yada tepki olarak edinilmiş zevkler mi? siz gercekte kimsiniz?

içinde taşıdığın senle, diğerlerinin oranı nedir? sen kimsin sorusuna vereceğin cevaplardan kaçı sensin? kaçı seni anlatır? hiç çıkmadı sanırım, her zaman birinin çocuğu, birilerinin yeğeni, bir okulun mezunu, bir hayvanın sahibi, bir teknolojinin uzmanı... geç bunları dostum, sen kimsin???

günün herhangi bir anında durupta "şu anda gercekten olmak istediğim yer burası!!" diyebilir misiniz?

size soruyorum : gercekten olmak istemediğiniz bir yerde ne işiniz var? mazeretlerinizi şimdiden duyar gibiyim... konformist, tembel, sürünün içinden sesler geliyor şimdiden... mutlu hissedeceğiniz başka bir yerin olması ve oraya gitmenize engel olan nedir? iş, güç, para? aşk? çok iyimser oldu... peki ya ölüm?

yapmayın bunları, sevdiğiniz insanlar yanımda diye düşünüyorsanız, objektif bakın, aileniz dışında kaç tane sevdiğinizden "benim kalp nakline ihtiyacım var, bana kalbini verir misin?" sorusuna "kesinlikle ve kesinlikle, senin için ölürüm..." cevabını alacağınızı düşünüyorsunuz?

sevilecek insanlar her tarafta, gidin sevin... sevgi cok başka bir şeydir, "her şey bir insanı sevmekle başlar" derler ama "hiçbir şey son insan sevigisiz kalıncaya dek bitmez..". ne yaparsanız yapın ama mutlu olun dostlar. hayat cok kısa ve istediklerinizi yapamamanız için engellerle donatılı.

bugün gelebilir misin? diye sorsam sana mesela... karşılıksız, samimi, içten, yürekli, sevgili... gelebilir misin bugün bana? sadece ve sadece inandığın için... sadece ve sadece sevmek için... ne bir tutam fazla ne bir tutam az.

seni seviyorum... ama... bugün gelebilir misin?
requiem for a dream'de can alıcı cümledir.

can you come today?
lanet olsun mike saat sabahın 4'ü diye yanıt verilen hollywood klişesi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar