bugün

şüphesiz ki herhangi bir yerde insan olmaktan zordur. çünkü insan olmanın zorluklarının yanında önyargılardan doğan başka başka zorlukları göğüslemek zorundasındır.
ben asıl kimliğimle varolmak istiyorum dediğiniz anda aşağılama ve ortaçağ dedikodularıyla karşılanırsınız.
atalarınızın can korkusuyla mum ışığında yapmak zorunda olduğu ibadet, yüzyıllar sonra insanların dilinde alevilere atılacak acımasız bir bir iftira olur çıkar karşınıza.
komşunuza verdiğiniz aşure, yıkandığınız suyla yaptığınız gerekçesiyle geri çevrilir.
en yakınlarınız, bazen de hayatınızın aşkı yüz çevirir size.
uzun sakallı, sarıklı cüppeli yobazın belirlediği islam'ın resmi kıyafetleti olan türbanı takmadığınız için orospu damgası yersiniz.
namaz da kılarsınız, oruç da tutarsınız fakat; insanların gözüne ayıp ve günah diye sokmadığınız için kabul görmez birilerinin gözünde ve dinsiz damgası yersiniz.
din kültürü dersi bir işkencedir sizin için.
insan ayırmazsınız, eşitsizlik dersiniz, laikliğe sarılırsınız allahsız komünist olursunuz.
hiç kullanmadığınız caminin vergisini ödersiniz. kendinize ait bir ibadethane istediğinizde saçmaladığınız söylenir.
onların gözünde aleviysen ikinci sınıf insansındır.
onların gözünde aleviysen bir günahkarsındır.
onların gözünde aleviysen katlin vaciptir.
onların gözünde ...

ama
katlanmak zorundasın,
katlanacaksın.
korkmamak zorundasın,
korkmayacaksın.
hz hüseyin korktu mu yezid den,
pirsultan korktu mu hızırpaşadan,
çorum da, yozgat da katledilenler korktu mu katil alperen ocaklarından,
muhlis akarsu, hasret gültekin ve 35 can korkuyorlarmıydı kalabalık yobazlardan,
öldürüldüler ama korkmadılar,
sende korkmayacaksın,
bu ülkede alevi olmak çok zor,
ama,
inadına,
korkmayacaksın...
bir gider bin geliriz,
bizi vurmak kurtuluş mu?
(bkz: bana dönek demiş itin birisi)
Mahsuni şerif de abdullah çatlı malından korkmamıştır.
konuyu sığlaştırmamak lazım bu güzel ülkemizde her ne olursan ol yaşamak zor.
hangi etnik kimliğe sahip olursan ol. din,dil,ırk gözetmeksizin yaşamak zor. ama kıymetinide iş işden geçince anlıyoruz malesef.
kismen zordur. 10 insana aleviyim deyince en az 3 tanesinin bakis acisi degisir.
peki o insanlar benim bilmem neremde mi?
hayir.
olmamali da. yobazlar olmeli bence.
Bu ülkedeki favori tipleme Sünni Türk ve düşük zekaya sahip bir erkektir. Eğer bu özelliklere sahip değilseniz kendiniz olmanız bu ülkede çok zordur.
akp sosyal medya şeysinin halkı galeyana getirme birbirine düşürme çabalarını taşıyan entry sıçırtması.
bir diğer alevilerin kendi kendini yalama şeysi.
dünyada bir ulus daha görülmemiştir ki kendi kendini övsün böylesine egoist olsun.
sonrada olay çıkarıp "faşist faşist " ağlasın.

hayır adam gibi adam olan alevilerde varken bu kendini bir halt sanan halka küfredip sonrada "mağduruz" ayağı çekenler kimin çocuğu o merak konusu.

alevi olmak çok zordur. düşün bir sabah uyanacaksın, dhkpc li abilerinle kendi evini işaretleyeceksin, molotof hazırlayacaksın, hatayda kendini damdan atacaksın...
sonra peygambere küfrederken video çekip youtube da yayınlayacaksın...
zor efendim.
neresi zordur. kurdukları tkp, ip, tkip, kaldıraç, höc, halk evleri, esp, mlkp, dhkc, gibi eyleme yönelik, huzuru bozmaya yönelik legal ve illegal yapılanmalar mı zorlaştırmıştır acaba. kimseye name yapmaya gerek yoktur. kendi evlerinizi işaretlediniz, kendi soydaşlarınızı imha ettiniz, pkk ile birlikte adı geçen örgütler ortak çalışmalar ve eylemler yaptınız. can ciğer komşularımızda eğitim aldınız. çok canlar yandı. hepsi kötüdür demiyorum. iyinin elini bile öperim. ama yeter gariban edebiyatı yapmayın.
yooo bence gayet kolay... gördüğüm hiç bir alevinin sefalet çektiğini görmedim nedense.
kolay olan gerçektir. inanmayan göttür.
onların gözünde alevi....
gözlerine sokayım.
zordur.
ama en onurlu şeydir.
sünni kesime sataş, her türlü hakareti küfürü et, provake etmek için elinden geleni yap sonrada malzum edebiyatına yat. oh ne ala.

yemezler.

bu ülkede alevi olmak demek genellememekle birlikte, sebepsiz yere sünni kesime sataşıp karşılığını alınca mazlum edebiyatı yapmak demektir.
bu ülkenin vatandaşı olmak çok zordur Alevilere özel bir durum değil yani...
bir alevi olarak katıldığın herhangi bir görüş var mı klarnet calan sarapci koala`