bugün

"muhtemel vakit başlığı" diye dalıp gördüğüm manzara karşısında çılgın attığım başlık. aferin diyoruz. abi türkiye'de olmuyor bu iş, fethullah'ı getirelim başa, cık cık.

(bkz: oha)
"Bizi yanlış yola sevk eden habisler, biliniz ki çok kere din perdesine bürünmüşlerdir."

(1923, Adana) (Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, Atatürk Araştırma Merkezi, C. II, Ankara, 1997, s. 131)
''cumhuriyetin 85 yılını kutluyoruz ama'' kısmından sonra gelen manşet. epey güldürdü beni. nasıl bir gazete anlamıyorum ben bu vakit'i. akp döneminden önce var mıydı hatırlamıyorum ama bu tür hareketleri yapmıyordu hiç alenen. en azından ben duymadım. iyice cüretkarlaşmışlar. olabilir hemen yormayalım hükümetimize bunu! bende 15 yaşımdan önce bildiğin ödlektim. sonra deli yürek, kurtlar, sopranos derken baya bir cesurum şimdi.
(bkz: 2 tam 2 yarım)
(bkz: ya sayi saymayi bilmiyor ya da dayak yememis)
bugun orada oturabilmesinin ve bu yazıyı yazabilmesinin özgürlüğünü cumhuriyet sayesinde almış olduğunu bilmeyen gazete manşetidir. içimizi buz kestirmiştir denilecek söz bulunamamıştır.
siz kaçıncı olduğunu anlayana kadar her sene bir kere daha kurulur -caps lock- cumhuriyet -caps lock- ve her sene artan azimle..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar