bugün

bazen olurya hiç birşeyde yoksundur,hiç bir şeyden zevk alamazsın yemeden,içmeden,gezmekten,sexten. yada enteresan bir film gibi bu dünyaya sonradan gönderilmiş yarı insan yarı robot olmak gibi çoğu zaman hayatı gerçekten sevmemek.her şey'in insana sunni gelmesi hep olurya bence biz zaten buraya ait değiliz,en azınban çok az bir kısmımız.
dünyaya yabancı olma hissi biraz da dönemli bi' mesele. "yanlış zamanda doğmuşum" cümlesi sadece bir sitemden ibaret değil, bu bir keşke.

çok farklı bir yerden gireceğim ama, arnavut kaldırımlarının yerini damgalı-markalı kilit taşlarının alması bile, şimdiki dünyaya hayretle bakmaya yeter de artar bile.

ule henzo, arnavut kaldırımi deyip geçmeyesen ha, kültürel mirastır yov, de kıro."
kendimi bu dünyaya yabancı hissetmedim hiç. sadece dışlandım. karakterim kabul görmedi. ki bunun hiçbir mantıklı sebebi yok. sıradan, kendi içinde yaşayan biriydim. beni görmezden gelmeyi seçebilirlerdi ama üstüme gelmek daha cazip gelmiş olmalı. biraz farklılığa bile tahammülleri yok. illa bir şekilde baltalayacaklar. sonunda da bir şekilde unutuyorlar. ben unutmam. değişmediler. sadece iki yüzlülüğe olan hakimiyetleri arttı. ben onlar gibi bir şeyleri baltalamak için uğraşmayacağım. sadece görmezden geliyorum ve bu şu an belki de o zamanın tam tersi etki yaratıyor. sanırım ödeşiyoruz.