bugün

haklı bir düşüncedir. sayısız pisliğin döndüğü döndüğü bu dünyaya "çürümüş" demek gayet yerinde olacaktır. birden bire bütün dünya aynı virüsün altında eziliyormuş gibi geliyor bana. haberleri izliyorum televizyonda ve sunulan haber "soğuk kanlı kadın kocasını emekli maaşına haciz getirtti diye öldürdü" başka bir kanala geçiyorum ve karşımdaki haber "binlerce can alan savaşta bugün 22 bebek öldürüldü" başka bir kanalı açıyorum ve karşımda "önce kadını öldürdüler sonra karnındaki bebeği çaldılar..." diğer bir kanala geçiyorum "12 yaşındaki kıza bilmem kaç kişi tecavüz etti"

bu kadarı yeterli, dünyanın çürümüş bir "dünya" olduğunu göstermek için başka bir şeye gerek yok herhalde. artık bir insan başka bir insana "acaba nasıl pislik yapabilirim" diye düşünürken, 3 - 5 çapulcu kıtkanaat geçinen bir memurun maaşını çalmak için memuru öldürüyorlar, mahkemelerde birileri yargılanırken öte tarafta insanlar başka insanların boynunu kesiyorlar...

dünyaya tool'dan "vicarious" şarkısını armağan ediyorum. üstelik repeat tuşuna basıyorum ve geri çekiliyorum.

ayrıyeten death note adlı dizide dizinin baş karakteri ve ölüm tanrısı bu sözü baş karakter yaşadığımız dünya ölüm tanrısı ise ölüm diyarı için aynı anda farklı mekanlarda söylemişlerdir.