bugün

ahmet altan 8 ocak 2011 tarihli yazısıdır. kendisine akıl fikir diliyor birde tavsiyede bulunuyorum. hiçbir iktidar kalıcı değildir elbet bu akp birgün gidecek dua et ki o gün sen ölmeden önce gelmesin. yoksa bu millet senin ve senin tayfanın çektirdiği acıların hesabını öyle bir soracak ki.
http://www.haber50.com/cu...-kurmak-gerek-353212h.htm
göm ahmedim göm kemiklerini gömdüğün yere göm olur mu?
ancak böyle gömer..

- ahmet nabıyon la?
- nabim yav cumhuriyeti gömüyorum.
- niye olum ne zararı var gazetenin sana?
- can dündar'a bıyık çizmiştim. şimdi görülürse ayıp olur.
altan ın gerçekten ciddiye alınmaması gereken bir kişi olduğunu tekrar tekrar kanıtlayan yazıdır. ama sinek işte, mide bulandırıyor.
ortalığı boş bulan şakirtlerin, haddini bilmezliklerinin ne boyuta ulaştığını gösteren cümle. herşeyin sonunun geldiği gibi, sizin devrinizin de sonu gelecek. laiklik, ulusalcılık diye haykıracağınız günleri dört gözle bekliyorum.
nazi almanyası çöktü, faşist italya çöktü, komunist rusya çöktü... atatürk'ün cumhuriyetinin üstüne onlarca rejim geldi ve hepsi gitti. şuan ayakta olan atatürk'ün cumhuriyeti ve yabancılar ''ulan nasıl oluyor, hepsi gitti bu ayakta'' diyor. bizim orospu çocuğu şakirt medyacımız da cumhuriyeti gömüyor.

ne diyim ki abi ne diyim...

(bkz: sakin değilim)
bok varmış gibi beş tane cumhuriyet kurarsa fransa, bu millete fransız kalanlar da özenirler tabi. her şey napolyonun bok yemesi mi? değil tabi, bizimkinin sıçma ve sıvama hevesi.
(bkz: adam haklı beyler)

bir tane şaibesiz kurum, bir tane bozulmamış değer mi kaldı?

rüşvetle dönen davalar, rüşvetle alınan çürük raporları, rüşvetle dönen siyasi ve bürokratik ilişkiler... her kesimin (kürtler, aleviler, islamcılar, kemalistler şunlar, bunlar) hoşnutsuz olduğu bir düzen, hınca hınç dolu hapishaneler, her köşede bomba gibi patlayan ahlak skandalları, neredeyse her esnafın dolandırıcı, her memurun vurguncu olduğu bir sosyoekonomik yapı, say sayabildiğin kadar...

sizce çok iyi bir yere gidilmekteyse, sorun yok da...
hala 1923 cumhuriyetinde yaşadığını zanneden geri zekalıların anlamamakta direndiği cümle.

12 eylül 1980 cumhuriyetinde yaşıyorsunuz, hatırlatmakta yarar var.
ahmet libidosunun babası yıllar önce şöyle demişti;..

''memleket neymiş? iki kadın göğsü benim için daha değerlidir''

(bkz: babanı da sevmezdim sütoğlan)
(bkz: cumhuriyet yapmak)
(bkz: biz daha ölmedik)
- bu cumhuriyeti gömüp yenisini yapmanın vakti geldi gardaş.
+ dikkat et de o sana gömmesin gardaş.
cumhuriyeti kumdan kale sanan bir geri zekalının söylediği sözler.
batıyor galiba.
memleket meselesinde zerre anlamayan,cumhuriyetin ne olduğunu bilmeyen,1923 ü bilmeyen,atatürk'ü tanımayan birisinin gelin beni gömün demek için söylediği söz.herkes ortak noktada buluştu seni gömmek lazım.dilinin ayarı yoksa elinin ayarı olsun.
--spoiler--
memleket meselesinde zerre anlamayan,cumhuriyetin ne olduğunu bilmeyen,1923 ü bilmeyen,atatürk'ü tanımayan birisinin gelin beni gömün demek için söylediği söz.herkes ortak noktada buluştu seni gömmek lazım.dilinin ayarı yoksa elinin ayarı olsun.
--spoiler--
eklemeyi unutmuş sevgili yazar. ben tamamlayayım; yoksa bizim gibi ayarsızlar ayarını verir canım. hiç birinizin gücü yetmez bu cumhuriyete zarar vermeye .
bu cumhuriyet seni de gömer, beni de demek istediğim saçmalama cümlesidir.