bugün

sağda solda herkesin getirilen uygulamalardan, yürürlüğe sokulan yasalardan, yapılan icraatlardan, eğitim sisteminden; kısacası başbakandan memnun olmadığını dile getirmesine rağmen son seçimlerde akp'nin %50 oy almasına şaşıran kişi söylemi.

etrafınıza bakıyorsunuz herkes: ''şu iyi değil, şu şöyle olsa iyi olurdu, ülkeyi batırdı, her şeyi sattı, askeriyeyi bile ele geçirdi, adam bildiğin diktatör yahu'' tarzı yakınmalarda bulunuyor fakat seçim vakti geliyor sonuç akp %50 ile oy kullanan ülke nüfusunun yarısının oyunu alıyor.

madem herkes bu kadar şikayetçi, bu orospu çocuğu pardon sayın başbakan nasıl alıyor bu oyları onu düşünmek gerek.
verenlerin çoğu olayları gördükçe dışından ben vermedim diyor, içinden olaylar olaylar.
(bkz: haftada yirmi şehit veren ülke)
Eski kafalı kalmış insanlar ve bu ülkeyi vatanı daha iyiye götürdüğünü sanan kişiler ampülcüler kim oldukları belli olmaz çünki kendi yaptıklarından bile pişmandırlar.
(bkz: 2 kişiden 1 i)

sen değil ben değil kim derken %50 yi geçen istatisliklerle iktidar oldu ya adam.
peki nereden biliyorsunuz sizin gönderdiğiniz oy sayesinde başta olduğunu denilesidir.
bu kadar at koşturan, yargıya el atan bir hükümet var ortada.
kıytırık birkaç zarfa mı burnu nu sokamayacak?
bilmem anlatabildim mi!
kimse vermese bile oylar gidiyor efendim!

artık insanlara seçme ve seçilme hakkı bırakıldı mı ki?
çoğunluğu internete girmeyen kesimdir. burada tanıdığınız, gördüğünüz binlerle türkiye'nin milyonları aynı profilde değil.
(bkz: adolf kitler)
ülkeyi değil de kendi cebini düşünen veya makarnaya, kömüre muhtaç insanlar ile cahil, islam dinini bile hakkıyla anlamamış, idrak edememiş, ülkeye yapılan kötülükleri göremeyen inanların da içinde bulunduğu kitle diye cevaplanabilecek soru.
akp'nin "sen türkiyesin" diyerek kandırdığı insanlar elbette.

ama akp'ye "sen türkiye değilsin!" diyenler de var bu memlekette ve onlar bırakalım oy vermeyi, akp diktatörlüğünün kurduğu ikinci cumhuriyetle siyasi-ideolojik mücadele de veriyorlar.
klasik cahil chp li soylemidir. okudukca guldurur.