bugün

bir çocuğa yapılan en büyük haksızlıklardan biridir. aynı şekilde anneye de göstermeme durumu mevcuttur.

geçen hafta bir tv programında çocuğumu göremiyorum diye çıkıp ağlayan anneye cevap olarak baba yayına avukatı ile katılmış,
(bkz: tuğçe nermin türk) ve önemli olan çocuğun psikolojisi olduğunu vurgulamıştır.

son derece doğrudur. medeni şekilde boşanmak ve dost kalmak varken çocuk üzerinden hınç almak kadar yanlıştır!!
Benim basima gelse o kari kendine mezar yeri baksin.

Allah göstermesin adami katil ederler.
O çocuk büyüdüğünde bir gün soracaktır elbet bunu yapana, “beni babamdan neden ayırdınız” diye... o zaman ne cevap vereceksiniz?
evlilik içinde yaşananların intikamını alma çabasıdır.

kadının intikam dürtüsü de diyebilirsiniz. yalnız bu tutum çocuk için iyi değildir. yapılmaması gerekir. her seferinde babasıyla bir ton polis, pedagog vs eşliğinde görüşen çocuğun psikolojisini siz tahmin edin.
icra marifetiyle zorla göstermek zorunda kalmakla bitecek eylem. Çocuk teslimine dair duzenlemeye göre velayeti elinde bulunduran veli (anne ya da baba)çocuğun anne ya da babasıyla fiziksel ilişki içinde olmasına engel olamaz. Engel olursa taraflardan mağdur olan icra dairesinde çocuk teslimine dair bir icra emri tanzim eder. Boşanma ilamında belirlenen günlere uygun olarak bir icra memuru, bir pedagog ve yeteri kadar kolluk kuvvetiyle çocuk anne/babadan alınır, karşı taraf sıfatındaki anne/babaya teslim olunur.

Edit: Çocuğu gostermemek için yurtdışına gitmek kendi topuğuna sıkmaktır. Mahkemenin kesinleşen kararına uymamak suçtur. Baba bu davranışı delil gostererek velayetin devrini isteyebilir.
Saçma genlerden geçmişse isterse dünyanın öbür ucunda olsun nafile.
al mutlu musun ;

görsel