bugün

ameriga bırsasında belalıları da yok değildir.
açıkcası 3 atışımdan ancak biri isabetli oluyor bu bahsettiğim amerigan vadeli tahtacılarında.
artık yapay zeka mı kullanıyorlar bilemedim.
3 atış yapıyorum biri başarılı oluyor dededim ya. demekki 2 sinde bu adamlar başarılı oluyor. yani paramı çarpıyorlar.
ayıptır la ayıp. eppeğim gidiyor sizin yüzünüzden.
hele bi kere bi dövdüler bi dövdüler. az kalsın borsaya veda ediyordum. hatta ettim bi hafta ekrana bakamadım. bakmaya yeltendiğimde ter basıyor, ateşleniyordum iyi mi. valla bak.
şöyle olmuştu olay.
işte geçen senlerde bunların vadelileri acaip gidiyor. ben de fırsat bekliyorum. aşağı dönecek, düşerken de kazanıcam diye.
3 tane balistik füze ayarlamışım 3 atış hakkım var yani. e vadeli bu 5-6 kaldıraçlar felan sözkonusu. normal borsa olsa 100 atışlık cephanem olur ama buna o kaden param yok.
neyse.
göstergelere, trendlere baktık. ha döndü ha dönecek.
bi tane salladım. 2 saat sonra yüzde 3 zarar yazdık. e olur dedik. kaldırız bunu.
ertesi gün biraz döndü. hah dedim oldu bu iş. bi tane daha salladım.
akşama doğru bi yüzde 3 zarar daha. ananzaaaaxxd. kızardık tabi.
e serde pilotluk var. son füzeyi de fırlattım.
ertesi gün %4 zarar daha.
kaldık mi dimdızlak ortada. dönsün diye bekliyorum. yok o gidiyor. % 1 daha prim yaptı ki akşama daha çok vardı.
ani bi kararla kısa pozisyonları kapatıp o parayla uzun açtık ama korku zirvelerde.
tabi ilk eksiye döndüğünde satıp kaçtım.
ben bütün poziyonları zararla kapatıp, sermayenin bi kısmını verdim ya. 3 gün daha sabredebilseydim. büyük para yapacaktım çünkü 3 gün sonra benim büyük çöküş gelecek
tespitimin doğru olduğu, belli oldu ve büyük çöküş geldi.
şimdi, eminim ki o çöküş 3 gün önce olacaktı ama ben ve benim gibilerin yaptığı kısa pozisyonları görünce geciktirdiler.
yani tahtacılar bana 3 füze attı ve 3 ü de isabet etti allahtan atom füzesi değildi de toparladık.

şimdi onlara iyi bir haberim var.
çalışıyorum.
tahtanızdaki payımı alıcam.
biraz adana kebap parası, biraz şalgam suyu parası size özelde fıstıklı bahlava parasını alıcam. şimdiye kadar kimsenin fıstıklı baklava parasını almadıydım ama siz pilota bir iki şiş adanayı çok gördünüz. hadi bakalım şimdi.
america vadelinin tahtacıları hakkat cevval.
gene füze fırladdım. gene isabet etmedi ama onların füzelerinden de hasarsız kurtuldum.
durum 3-3.
tabi ki bu hesap görünür de öyle ama ilerleme kaydeden bizzat kendimim, onlar geriledi.
onlar eskiden 3 te 3 yapıyorlardı. yapamadılar.
trende bakarsak, gelecek maç 3-0 benim lehime sonuçlanacak.

pilot ameriga vadelilerine çalışmaya devam edecek çünkü orda bi dolar kazanırsam 1 adana ediyor.
burda 20 tl kazanmam lazım ki bi adana yiyim.
doyçland borsasında teşviki mesaide bulunduğum, tahtalarına konuk olduklarıma özür dilemeyi borç bilirim.
üzülmesinler, ellerine yücelerden tutuşturduğum kaatları ellerinde tutarlarsa uzun vadede zararlarını çıkarırlar.
tekrar özür ve yurolarınız için de teşekkür.
bir bilemedin iki hafta izledikten sonra hepsinin kar karakteristiğini anlar bu garip pilot ve ona göre bir yapışma yapar, bu kağıda.
misal;
ufak yükseliş hareketleri yaptıktan sonra tavandan millete çakan tipleri var.
sürekli ama ufak yükseliş ve ufak düzeltmelerle ticaretini yapanları var.
şirketin patronuna bile lan o kadar da olmaz nereye çıktı bu kağıt dedirtecek kadar peşpeşe tavan çekenleri var.
borsa dip yaparkene kağıdı tavana çivileyenleri var.
borsa tavan yaparken kağıdı dibe batıranları var ve hepsine karşı pilotun bitmez nakiti ve kağıdı var. nakitim bitmez ama kazancım bir ya da iki adana parasıdır. adana parasını çıkarır çıkarmaz soluğu kebapçıda alırım usta 1,5 adana bol acılı.

şimdilerde, borsa yukselirken kağıdı dibe çakan birine denk geldim. zevkle savaşıyorum. adam nasdaq ın belki de bir numarasıymış. öyle dediler.
şu an şahsımı % 20 zarara soktu. gülüyorum tabi.
ya aga sen 3 kuruş paramı iç etmek için kağıdı buralara getirdin. ya şimdi kızıp o üç kuruş paramın 100 katı kadar bi alım yaparsam be yapacaksın.
benim zararım % 0,2 ye inecek sen kağıtları bana bedava vermiş olacaksın. sonrada lan bu adam yüklü alırlar yapıypr, ya gene alırsa diye kağıdı füze gibi yükselteceksin.bende o kağıtları eline tutuşturucam. yani sen pilot u panikletip mallarını ucuza alayım derken ben seni panikletip mallarımı yüksek fiyata sana vermiş olucam.
yapma böyle güzel kardeşim bütün ameriga kıtasına rezil olacaksın.
amerigan borsalarında malları bağa ucuz ucuz birenlerine silam iderim.
merak etmeyin mallarınız kavuşacaksınız. 1-2 hafta içinde size iade etmeye söz veriyorum. e tabi biraz pahalı olabilir ama mal sizin. almanız gerenk.
bak güzel amerigali sarisin tahtacım.
pilot senden mal aldığı zaman şöyle alır.
100 usd kağıtlarına koyar. 100 usd o kağıdın emniyet akçesi için kenara koyar. bir de 30 dolar can simidi olarak kenara koyar. o genellikle beklenmedik diplerde devreye girer.
sen enayi geldi kağıdımı aldı dersin. kağıdı zaman içinde %30 düşürürsün.
pilot bu arada 5-6 seferde gittikçe artan sayılarda düşük fiyatlardan kağıdını almaya devam eder. en çok aldığı fiyatta %30 düşükken aldığı fiyattandır.
genellikle kağıt %30 düştüğünde pilotun zararı %3-4 olur.
kağıtların %62 si bu fiyatlardan tepki verir. sen istesende istemesende o kağıda alıcı gelir. bunu bildiğin için önce sen alırsın.
o anda durum ne?
pilotun 200 usd lik nerdeyse sıfır zararlı kağıdı olur. ha belki 1 ay geçer aradan ama sorun değil. işi gücü mü var pilot un bekler.
sen buradan ya fibonacci ye göre ya da ortalamalara göre kazançlar elde etmeye çalışırsın.
pilot, buna ilk teşebbüs ettiğinde eline en az 30 dolarlik kağıt tutuşturuverir.
belki sıfır karla ama senin moral bi sarsılır şöyle çünkü senin hayalin sattığın kağıdı %30 aşağıdan almaktı. yalansa yalan de.
yani psikolojik zararın %30. o bozuk psikolojiyle oturup düşünürsün. lan bu adam satacak nasılsa düşüreyim dersin.
düşürdüğün anda % 2 eksiğine dahi olsa pilot malını geri alır.
pilot un elinde 202 dolarlık kağıt olur.
sen artık pilot un oyuncağı olmuşundur. düşürsen bi dert çıkarsan bi dert.
küçük yatırımcı gibi paniklersin. aşağı yukarı, sağa sola zıplar durursun. bakarsın kağıdı alamıyorsun benden, uğraşmayı bırakırsın çünkü bağladığın para pilot unkinden kat be kat fazladır. kağıda yol verirsin. %50 düzeltmesini yaparsın. yani düşürdüğün % 30 dan %-25 e getirirsin. buradaki durum senin için çok vahimdir.
kağıt % 15 ekside ama pilot %15 karda.
en nihayetinde pilot %15 kari görünce sana 117 dolarlık kağıdı kilitler.
yukarı devam edersen ne ala.
ben %30 umu alır giderim.
aşağı basarsan uygun kademelere gittikçe artan alışlar yazar seninle uğraşırım.
genellikle de % 30 undan fazlasını almam. sen de o kadar emek verdin. allah selamet versin.

okuyun beyler okuyun. siz hesapsız girdikçe bizim karlar azalıyor.
anlayanlar için dünyanın bilgisi var bu entryde.
mızıkmaması gerekenlerdir.
isterseniz %1500 düşürün pilot adana parasını almadan kağıt satmaz. bak ne oldu yavaş yavaş yükseltmek zorunda kalıyorsunuz kaatları. güzellikle verin adana paramı da satayım senetlerinizi, size.
çok seviyorsunuz ya, senetlerinizi.
pilot senet sevmez, adana kebap sever.
amerikan borsası için diyorum. ordakiler yani.
bugün galiba son kurşunlarını sıktılar pilota sıyırdı geçti, acıtmadı değil ama yön değiştirip apar topar kaçmaya başladılar. pilot şimdi sizin paralarınızı alıp adana kebap yemez mi?
savulun uleynnn.
dun demiştik ya lafım gene amerigan borsasındakilere.
bunlar son kurşunlarını atıp kaçmaya başladılar demiştim ya.
atladım uçağıma peşlerinden kovalıyorum. şerefsizim yakaladığım yerde uçaktan mallarını üstlerine bompa şeklinde yağdırıyorum.
şimdi bunlar yarın geri dönüp tekrar kağıtları düşürüp saldıracaklar lakin bu seferde bugünlerde kara geçip sattıklarımı geri alacağımdır.
cephane sağlam, altın almışsıym, petirol almışsıym.

epnizi seviyom hacı.
çok kurt olanları var bunların, alamanya borsalarında. kurt diyince bi gülme geliyor tabi. yerim şeni lan.
bunlar bi uygun zamanı bulup nerdeyse bütün hisseleri düşürdüler. tek tek inceleye inceleye bütün portföyleri zarara soktular.
yapacak bişey yok bizim portföy de eksiye geçti.
tek tek inceleye inceleye kısmını nerden biliyorum dersen yüzlerce çeşit kağıdımdan sadece bir ikisi artıda kaldı ve düşüşün sonlarında düşen kağıtlarımın zarar durumu, hep aynı. böyle bir tesadüf olabilir mi.
biri %5 olur, diğeri % 8 olur di mi. yok arkadaş hepsi fix bi değer. %7 falan.
tabi şahsımın yedek askerleri çok. dinlenmiş hepsi tazecik, canlı canlı.
düşüşün sonuna geldigini düşündüğümde, az para koyup, çok düşmüş olanlarından başlayarak alımlar yaptım.
gene kurtluk yapmaya devam edip onları daha da düşürdüler ama sorun değil, biliyorum sürdüremezler. hem kağır çeşidim çok hem, arkalarında güçlü nakitim var. hangisini tutacaklar.
girdik savaşa.
yeni alımlarla, zararlarımı düşürüyorum yani ortalama alış fiyatım onlarınkine yaklaşıyor. o hisseleri sabitliyorlar gram gitmiyor. olsun ben malı ucuz kapıyorum, vaktim çok beklerim.
konjektür geregi 3-5 hissemde tavanlar başladı. iyi haberler geldi.
nakitim daha da güçlendi. tabi bu arada, her tarafta haberler çıkıyor, alaman borsası bitti, battı, cart curt. hiç tınmam aga. bu kağıtlar daha 1 ay evvel uzaydaydı, şimdi yere inmişler toplamammı.
netekim, 3-4 gün sonra yukarı hareketler başladı. ben görünen maliyetime gelen kağıdı bunların eline tutuşturuyorum. zarardaki kağıtlarımdanalıp maliyet düşürmeye devam ediyorum.
demiştim ya stratejiniz farkedilince hemen kendi stratejilerini değiştirirler. değiştirdiler.
düşüşe direnen ya da hiç adı sanı olmayan bi kaç kağıt var. onlar her gün tavan tavan gidiyor. diğerleri yerinde sayıyor. anormal tabi.
anormal olması sevindirici çünkü alleme i cihan olsalar borsadaki anormallikleri en fazla bi kaç gün sürdüreblirler.
netekim pes etmediğimiz görülünce. bunu bıraktılar. tabi ki amaç, lan benim kağıtlar gitmiyor diyip psikolojimi ve stratejimi bozmaktı.
olmaz güzel kardeşim. bunca yıldır uçak haydıyoruz. olabilir mi böyle bi şey.
son zamanlardaki taktikeri de kağıdı, şahsımın maliyetine yakın fiyata durdurmak. tam bir sinir savaşı. lakin bizde sinir değil beyin var.
burada verilmek istenen korku şu.
ya düşerse, hazır maliyetime gelmiş satsam mı
ya da
lan yükseliyor kağıt biraz daha alsam mı.
tabi pilot ikisini de yapmaz.
%1 üzerine bi miktar satış yazar, % 1 aşağıya da bi miktar alış yazar.
bu şekilde o korkuyu ben onlara yaşatırım.
ya daha çok alırsa bu manyak, ya da ya daha çok satarsa.
savaş sürüyor.
alaman borsası eski değerine geldiğinde ben eskisinden daha çok paraya sahip olacağım.
çünkü ihtiyat akçelerimle ucuz fiyatlardan kağıtlar aldım ve zararını çıkaranları satıp zarardaki kağıtları ucuzdan aldım.

not. başarı hikayesi anlatmadık. yol anlattık.
şahsıma yaşattıkları heyecanlardan dolayı çok tişikkür ettiğim insanlardır.
lan yalnız ne biçim sallıyonuz bu ara milleti.
alamanya borsası için dedim.
boruları piyasa yapıcı balyoz gibi kafalarına inene kadar öten, orta ölçekli sermayederler.
belirli bir hisse senedini alırlar, genellikle patronuyla anlaşmışlardır.
öncelikli amaçları o hisse senedinde aktif işlem gören çoğunluk hisseyi ve kontrolünü ele geçirmektir...
sonrasında, hisse senedinde ki, her türlü yukarı veya aşağı harekette, aslan payını onlar kazanırlar...
piyasa yapıcı mı kim? rezerv parayı basan, o parada kontrol gücü olan, tüm finansal piyasaların, gerçek piyasa yapıcısıdır...
gerçek parayı bir tek o basabiliyor abisi...
gerçek para kazanmakta, rezerv para cinsinden reel getiri ile para kazanmaktır...
amerigan ve vahşi batı borsalarında bi laf vardır.
"bang of un parası biter, pilot un parası bitmez"
(bkz: sonsuz nakit stratejisi)
beni sinir edebildikleri tek taktikleri, hissenin hareketlerini -%07 ile +%07 arasına sıkıştırmak.
bunda çok başarılılar ve ben böyle durumlarda sinirden patlıyorum.
doğruya doğru.
dün bi çok borsada lambur lumbur mal sattılar.
pilot, topladı. onlar sattı pilot topladı.
bugün öğleden sonra mallarıını +%6-8 ile kucaklarına koyuyorum ama nasıl kapış kapış alıyorlar.
lan dün saçıp savuruyordunuz o kağıtları şimdi değerli mi oldu?
şaka şaka eepsini çok seviyorum. eppek yediğimiz yere la falan denmez.
iftara adana kebabımı söledim. bi de macır pidesivarmış evde, ninem yapmış. onu da gece yiycem. soğukluk la. iftarda az yiyim ki tadı damakta kalsın.
ha bak ninem bazen size çok kızıyor.
valla bak.
ep aykırı gidiyeler diyo, isla dursunlar diyo.
aslında iisana eziyet etmeyei, zorluk çıkarmayı zerre sevmem.
yalnız arkadaş bu bu africa borsalarında biri var. asla eppek yedirmiyor. kağıdı ortalamalara getirip öyle pis pis süründürüyor.
aha şimdi yakaladım. tavan yaptırmaya çalışıyor. tavana gelince çakıyorum eline kağıtları. aşağı veriyor. kapıyorum kağıtları. %1 oynatıyor. pilot kazanıyor. %1 oynatıyor pilot gene kazandırıyor.
normal adam olsa varya hiç tokunmam. yaptırsın kağıdını tavan ama süründüren tahtacıya gıcığım. yakaladım mı aynısını hatta beterini yaparım.
bak gene %3 e sallıyorum.
birazdan dip yaptırırp kaçar.
e biz 2 aydır bekliyoruz. bizi de düşün di mi?
genel olarak Ege ve Akdeniz bölgelerinin ormanlık yörelerinde yaşayan günümüzde borsayla uğraşan yörükler.
Harika karlar açıklayan hisseler 5-6 aydır zararda.

Aklı işi mi bu?

Akp ömrümüzü yedin !!!
antartika borsasında öyle beni bekleyenleri var.
kaadın fiyatını benim ortalamaya getirip, benim elimdekileri satmam için öyle bekletiyorlar.
bende bir iki lot veriyorum, umutlansınlar diye.
umut fakirin ekmeği, küstürmemek lazım.
alamanya mı, avusturya-macaristan mı işte öyle bi borsada, vadeli işlem yapıyorum, çok oldu tabi. 4-5 sene evveli.
neyse, portföyün büyük kısmını kapattık. ufak tefek alıp satıyoruz.
lan, ne yapsak terste kalıyorum. yüzyıllardır uyguladığım sistemler var. yok kar etmiyor. alıyorum, düşürüyorlar, satıyorum yükseltiyorlar.
ne teknik dinliyorlar ne trend ne de haber.
bi kaç gün böyle geçti.
gece aklıma geldi.
lan dedim, şu tahtanın dengesine bi bakayım. kaç alıcı kaç satıcı var. (normalde asla bakmam. çoğu zaman boş iştir.)
ana işlemler esnasında bi baktım. bi benim açtığım pozisyonlar var bir de ondan biraz fazla ters pozisyonlar.
millet çekmiş gitmiş. merkez pankasıyla başbaşa kalmışız.
dedim aga pardon, kapattım pozisyonları, topuk.
tahtacıları yeriz dediysek o kadar da değil. merkez başımızın tacıdır. *
saygılar abem.

ek:merkezi nerden anladın dersen, hiç kimse alıp satmasa bile, çoğu mb ler pozisyon girer. tahta akacak, bu şart.
bü gün gene mayami borsasında güneşleniyorum.
tağtacının biri bi kağıdı almış neredeyse bir senedir süründürüyor. küççük yatırımcı ağzına geleni sayıyor adama forumlarda.
pilot olarak ben de almışım o kağıttan kiyida köşede kalmış ilgilenememişim.
baktım %40 civarlarında zarara sokmuş, üç otuz paramı. hemi de 1 seneden beri.
dedim yaktım çıranı ogliim.

hiç yapmadığım bi şeyi yapıp tek kalemde elimdeki lot sayısının 5 katını felan alıverdim.
kağıt önce bi sendeledi. hesaba para da koydum ki korksun düşürmesinler.
hakkaten de korktular.
kağıt 5 takka sonra debelendi debelendi. +%3 oldu.
sonra, aman bu pilot bizi ölpecek, aman neyimiz var neyimiz yok alacak diye % 4 ü geçirmeye kalktılar. hoop dedim. o kadar da değil.
aldıklarımın yarısını geri verdim adamlara, tabi parasıynan.
kağıdı bastılar yukarı. %5-8 uçuyor.
pilot yer mi. onlar yükselttikçe malı boşaltıyor, üstlerine.
maksat lan biz sattık, kağıt uçuyor diye düşündürüp, 3 e sattığımı bana 5 e geri satmak.
lazım değil anam. al sen kağıtlarını, uçurursan senin malın banane.
tabi onlar kağıdı zıplatıp düşürürken pilot boş durur mu uygun yerlerden alıp sonra gene onlara satıyorum.
neçe sonra anladılar.
peki abi diyip kağıdı sessiz haline dönderdiler.
pilot ne yaptı.
gitti bi bi mayami döneri söyledi. afiyetle yedi.
bedava olunca amerigan döneri bile güzel valla.
tahiti borsasındaki tahtacılara taktım.
lan malı dibe gömüyorsunuz da düşünmüyorsunuz ki yarın bunları pilot toplar sonra biz fiyatları yükseltip birilerine malları kakalayalım derken o da bize kakalar bu malları hemi de %15 daha pahalı fiyata.
hayır bu kadar uğraşmanıza ne gerek var düzgün düzgün sinusler yapın. alalım satalım. adana kebabımızı yiyelim, pafyonlarda baraları ezelim di mi?
bugün ilk defa ekran kapattırdılar bu pilota. hayır bir yatırımcı bu kdar izlenmez ki, gittim bahçe belledim. sinirimi attım.
gördüğünüz gibi bazen onlar başarılı oluyor. ben bugün yenildim.
tabi pilot u yenmeleri sadece ekranı kapattırabilmek şeklinde oluyor.
yarın uçağa mazut koydum mu gene tepelerine pomba yağdırırım.
geçen 3 e sattıkları kağıdı 4 yapmışlar yani diyorlar ki 3 e verdik ama 4 e geri alırız.
ya bazılarınız hiç akıllanmayacak yugoslavya nın tahtacıları.
tito sizi görse mezarında hayl hitler çeker valla.
didim size di mi, bunlar yarın öbürgün gelir ucuza sattıkları malı pahalıya almak için kapıma gelirler diye.
bak kuyruk var valla.
kırmam tabi. üç beş tane veriyorum.