bugün

lan oğlum pilot u 2 gün terste bırakamadınız ha.
3 gün evvel kısa açtık diye ortalığı ayağa kaldırıp her şeyi karman çorman ettiniz. bak ne oldu şimdi. 2 günde pilotun ucağına mazut girdi.
şu ezpanik tağtacıları hakkaten garip. boğa gibi kırmızıya saldırıyorlar.

hikayeyi yazayım da belki ky lara lazım olur. bu alışıldık bir oyundur.
şimdi şöyle.
-bir pozisyon açarsın. sende maden görürlerse sana para kazandıracak şekilde fiyatlarlar.
-sen kazanınca uygun gördüğün fiyatlarda pozisyonlar açarsın bir iki gün sonra falan.
-eğer dişe tokanır bi para koduysan laaaaap senin pozisyonunu zarara sokarlar.
-panikletmek için bir kaç gün ya da saat olayı abartılar.
-sen pozisyonunu kapatınca her şeyi normale getirirler.
sonuç para kaybettin.

şimdi bu bir taktik di mi. taktik.
peki bunu pilot gibi soyukkanlı bi adam tağtacılara yaparsa ne olur.
o da şöyle oluyor.
yani tağdacının önüne belli bi miktar bara atıp, kaadı düşürmesini beklersin. düşürür. sonrası malum.

derler ki pilotla dans ediyorsan beline tikat edeceksin. sonra "kıracan mı belimi ayı" demeyeceksin, pilot a.
pandispanya yiyeym derken pilot tan vüze yiyenleri mevcuttur. ispanik borsalar için didim.
pandispanya borsasinda kisalar actim diye panikletmek amacli ani fırlamalar yapan sevgili ispanyol gonzalesleri size diyim.
pilot un paniklemesi ancak ekrandan 2 saat falan uzaklaşmak olur en fazla.
gerçi bu bile sizin için başarı. umduğunuz paniğin ancak %10 unu yaşadım lakin aldığım pozisyon sizi çok ama çok yoracak.
elinizdeki o ispanyol pesolarına göz diktim. baartacam oğlum sizi.

ne demişler.
"pilot yediği ayazı kurt geçirir ama yazı unutur ama ayazı unutur kurt".
bir ay once demissiyk ki eer şartta alır kaat, pilot.
kaatları aldık.
şimdi de diyoruz ki pilot her şartta satar.
katalunya borsası için diyorum.
pilot her şartta fırsat alımlarını yapar der, bu azreil porsasındaki dahdacılar.
benim içinse her daim uçmak, konmak, tur atmaktır, işlem yapmak.
bir nevi can sıkıntısından boğaz gezmesi.
şimdi siz uc vakte kadar düzeltme yapacaksınız ya o zeman tekrar mallarınıza yumulacam.
afif afif nakitimi sağlamlaştırıyorum.
amarigan borsasına didim.
andromeda borsasındakilere sesleniyorum.
pilot un konuşlandığı kaadı sonsuza kadar hareketsiz bırakamazsınız.
illa yurur.
bkz buhünkü arekedler.
katalunyo borsasında bunlar satıyor, pilot deli gibi topluyor.
züringen borsasındakiler için diyorum.

para kazandıkları gruplar;
1-duydukları hisseyi alıp kar bekleyenler
2-2-3 farklı senet alıp kar bekleyenler
3-temel anlizciler
4-teknik analizciler
5-temel ve tekniği birlikte kullananlar

para kazanamadıkları gruplar
1- ele avuca gelmez bir portföy çeşitliliğine sahip olanlar
2-nakiti bitmeyenler

bir de pilot var ki ondan arkalarına bakmadan kaçarlar.
zulomonya borsasındakiler iisanı baya tedirgin ediyor.
endeksi yavaş yavaş aşağı kaydırıyorlar ama bi taraftan da bakıyorsun endeks döndü dönecek havasında.
%2 civarındabir kanalda oynayıp duruyorlar. biz %1,5 umuzu aldık, belirsizlikten dolayı kaçtık lakin tam yeniden kısaya geçecekken seans bitti. bitmese kesin kısaydım. pazarertesi kısa yapacağım kendilerine. hazır hafif yukarı da vermişken, endeks.
eepsine selam diyorum.
kızıl kimerya borsasındakilerle şu ara hiç bir osrunum olmayan meslek erbablarıdır.
güzel güzel yükseltiyorlar. biz de ejder meyvesi paramızı çıkartıyoruz, ağşam gidip ayak masajı felan yapdırıyoruz. iyi yani.
bak ne güzel di mi tahtacı kardeşim. düzgün git, millet te borsadan soğumasın.
yalnız bak pilot, hiç bir gidişata güvenmez, karlarını alır, bulutların arasına pusuya yatar.
sen tepeden gümletince, bulutun içinden burnunu uzatır, havayı koklar uygunsa, iner aşağılardan malları toplar. bu hiç değişmez.
bunların neyorg borsasında mallarını ucuz ucuz ortalığa tökmesini bir türlü anlamamışımdır.
la sen 20 dolırlık malı, 17 dolır yabarsan pilot gelir kapar. netekim kaptı da.
şimdi de yavaş yavaş satıyoruz bunları. yavaş ama.
sıcak köpek sandoviçimizi alıp gidicez telaşa mahal yok. pilot iki sandaaviç parası aldı diye batmazsınız.

şimdi bu hot dog meselesine de bi türlü alışmadım.
hakkat küpek eti olabilir mi?
bi gün gene trakya borsasındayız. arkadaşlarla gündündü yiyip tahtalara bakıyoruz, çeşmeye kızlar geliyor onlarla atışıyoz falan. anaa bi de ne göreyim.senedin biri bedelli yapmış sonra da tavan tavan gidiyo. kaatta 3 aydır zarar yazmışsıym. az kızgınım bu tahtacıya.
3 ay pilot un parasını hapsetmenin bedeli var di mi. o benim gündündü param belki ne biliyon. kaç gün gündöndü yiyemedim belki. bi de üste para istemişsiyn.
du bakalım dedim sana neler yapacak, pilot.
her uçuşun sonu vardır ya uçan kağıdın döneceği yeri navigasyon ve hislerimle tespit edip oradan bırakıverdim kucağına malları. özellikle de rüchanları.
beklediğim yerin az biraz yukarısından döndü. aldım gündündü paketimi hep yiyom hem aşağı düşen ana senedi topluyom.
topla topla beş kuruş para vermeden rüchanları al satlarla ana senede çevirdim, üstelik bedavaya.
benden bi cuval gündöndü parası alacaktı ben bedavaya ondan mal aldım.
pilot, kışı yer ayazada ama yediği gündöndüyü kurt yerken unutmazmış.
füze gibi giden kağıdı, tavana satış yazdım diye bi kademe aşağıdan döndüren pandispanya borsasındaki kele sesleniyorum.
yazdım lan seni bi kenarıya.
tam neşelenecektim, neşemi yarım bıraktın. yimak yiyecektim şimdi iştahım kaçtı.
tependeyim oğlum. seni sinir bombardımanına tutup o kaatları elinden fırlattırıp kaçırmazsam bana da pilot demesinler.
kukemenya borsasındakiler çok pis üzgün.
gene pilot a malları kaptırdılar. gene pilot, uçaaan 50 bin bakımını bedavaya getirdi.
gene gözyaşı gene üzüntü.
aslında ben onlara çeşitli kerreler buradan mesac gonderdiydim.
dedim ki,
ben sizin tağtanıza gelince şağsıma açemi muamelesi yapmayın. selamımı alın çekilin bekleyin.
3-5 gün kalıp bi adana kebap bi lağmacun parası alıp çıkarım ama siz napıyosunuz, aaaa kerizziye geldi diyip çeşitli oyunlar komiklikler falan.
olmaz yani.
hepinizi öpüyorum kıymetli kukemenya borsasındaki tağdacılar. sevgilerimi sunuyorum.
mallarınızı yavaş yavaş size iade edicem korkmayınız.
tahtacılardır.
töbe töbe ya.
yazmışız, adam çıkmış diyor ki ne bu şimdi.
lan oğlum, git bi grafik açta petrolün durumu ne bi bak.
bügün teksas, toomik ve dallas borsasındayız. yuing lerin ceyar var bilirsiniz şapkalı pislik bi adam.
durup dururken elindeki büyün petrolleri satmış. 6 ayın dibine getirmiş.
ya ayıptır söylemesi ucuz mal görünce dayanamıyorum. heman kapıyorum. aldım bi kaç varil.
illaki çıkar dedik biliyon mu?
gerçi çıkmasa da ne olacak koyarım arabaya. dere tepe gezerim.
eski bir olay. çıktı tabi. arabaya koymak kısmet olmadı ama ceyar a bişeyler oldu.
koyduk demiyorum su elin a ayıp olur.
2030 yılına kadar onlara lot yok.
ayın 20 lerinde falan demişsiyk ki şimdi ucuz ucuz dağıttığınız kaatları daha fazla verip pilot tan alacaksınız. di mi?
gelmişlerdir.
her zaman olduğu gibi yüzümüz yumuşak olduğundan satıyoruz, üçer beşer ama kökü bizde. o kadar da değil.
geçen gene mogolya borsasındayız.
bozkırlarda at koşturur gibi koşuyoruz eğleniyoruz.
tamam bugün hikaye yok. kestim de oradaki tahtacılara bi selam çakayım. ne oldu lan. 1 hafta evvel çakıyodunuz millete.
şimdi pilot un kağıtlarını çaktığınız fiyattan daha pahalıya almak için sıra oldunuz.
pilot, herkeşe borsayı öğretmeye dvam edecek. okuyun anacım.
boşa yazmıyoruz. hangi hikayeyi anlattıysak peşinden bir zafer gelmiş. dikkat ettiniz mi bilmem.
bi gün kübağ borsasındayız.
işte takılıyoz. 3-5 puro parasına alıp satıyoz. ortalıkta nasıl karışık bi bilsen. amergalılar domuzlar körfezine çıkmış, ben çıkmadım tabi domuz yimiyom.
neyse dedik hadi biraz fazla kaat alalım. gittik devletin kaatlarından birini aldık. aldık sattık aldık sattık. eppek ve puro paramız çıgıyor
anam bunlar bir kızmış bir kızmış. neymiş ,devletin merkez pankasından daha mı akıllıymışım.
lan oğlum benim öyle bir derdim yok.
neyse bunlar koca devlet kaadını 10 gün taban taban aşağı saldılar.
o arada da kastro arıyo, "abi bak çok zarardasın sat o kaatları" .
dedimki ya kastro satarımda 10 gün dip yapan kaat çok çekici geliyor bana, büyük potansiyel görüyorum.
bu kızdı, devrimin amuha godu sizin gibi katipalistler dedi ve kapattı.
neyse aslında benim durum da nazik. nakit kalmamış. yoksa hakkaten kağıt çok cazip fiyatta. düştüğü hızla çıkma ihtimali büyük.
napak nedek diye düşünürken baktım daha az zararda olan aslında kardan zarar etmiş bi kaç kaatım var. salllarsın babam onları. kapış kapış alırsın kaatları.
gerçi fazla kalamadım. başka çok daha cazip kaatlar olduğu için az bi zararla çıktım o kaattan ki hala içimde uktedir. zararla sattığım tek kağıt herhalde o dur.
eyy katalunya borsasındaki tahtacılar.
bilmezmisiniz ki %20-30 aşağı bastığınız kağıtlara pilot un özel ilgisi vardır.
dün en son % 4 aşağı getirdiğiniz kaadı kaptım mı kaptım. siz korkudan bugun %7 lere kaden yükselttiniz mi yükselttiniz.
3-5 gün sonra gelip o kaadı %15 yukarıdan almaya kalkacakmısınız pilottan.
tabi, şaşmaz.
e neden aşşaa basıyosunuz da kçööük yatırımcı kardeşlerimizi üzüyorsunuz.
yapmayın uşağum yapmayın. güzel güzel kazanın.
in çık in çık yaptırıyonuz da biz kaaadımızın başındayız. bekliyoz.
kuzey kore deki kim yong tahtacılarına diyorum.
katalunya borsasındakilere diyorum.
lan oğlum kıvranmayın. bi ispanik adana kebap parası alıp çıkıcaz. kasmayın bu kadar. sadece kendinizi yoruyorsunuz.
istediğiniz kadar aşağı salın. yağ gibi üste çıkarım.
taktacılardır.
dünkü dalışlarım başarısızlıkla sonuçlandı lakin pilotta kolay kolay yakıt bitmez. doldurdum gene depoyu.
bugün dalışlara devam.
onlar zafer marşları çalarken ben hababam çalışıyorum. kıstırıcaz bi yerde.