görsel

Haftayı bugünkü haberlerden sonra sert düşüşle kapatmıştır.
an itibari ile %4 e yakın bir yükseliş gösterdi.

bu yükseliş yatay trendde kısa süre devam edecektir.

sonrasında ise çok ama çok sert bir düşüş bekliyorum.
yatırım tavsiyesi değildir.
heyy yavrum ak partinin zaferi

nasılda kükretti borsayı

rekorlar kırıyor.

işte reyiz, işte başgan.

kafire gene çaktı yumruğu

hey yavrum heeyy.

başkan dediğin böyle olur.
gün içinde al sat yapılması çok tehlikeli platform.

özellikle 15 temmuzdan sonra bi haller oldu, bu kadar manipülasyon, hatırlamıyorum. orta vade iyidir, rsi volume momentum ichimoku bakmak ve temel öğrenmek tavsiye olunur.
tarihi rekor kırmıştır.

fakat öyle bir şişirdiler ki, öyle bir patlatacaklar ki, çok ocaklar sönecek gibi.
(bkz: balon)
neden yükseliyor?

bloombergde yorum yapan birkaç abi halen mantığa oturtamıyor.

brezilya bovespa ile bir kıyas yapmak akıllarına gelmemiş en azından.

dolar bazlı olarak halen ucuz bir borsa var. hoş bana kalırsa tl bazlı olarak da halen ucuz.

113 bin muhtemel görmesini beklediğim nokta. bu dalga ne kadar yüksek olursa düzeltmesi o kadar yüksek olacaktır.

ki asıl o düzeltme sonrası 150000 bile görebilme ihtimali artıyor. yeterki düzeltme abartmasın.
dolar bazında ucuz hikayesi olan borsa. dünyada borsalara dolar bazında bakıldığı düşünülürse halen ucuz kalan birçok hisse var. düşer çıkar orasına bakmayın aldığınız hisseye bakın endeks zirve denilen yeri gezide görmüştü en son peki elinde bist30dan sanayi hissesi olan kişi ortalama 2013-2017 arası ne kadar kazandı yoksa aynı mı kaldı ona bakmak lazım. neyse ov uv yatırım yapın derim. bende öyle düşünüyorum diyen varsa buyursun konuşalım mesaj kutumu yakabilir.
yüzde 60'ı yabancı yatırımcılardan oluşuyor. kontrollü olmak lazım bu konuda. hükümet yabancı yatırımcı dolar getirdiği için ses çıkartmıyor ama çıktıkları anda borsa çöker.
78 binde de düşecek batacak vs dediler en ufak düzeltmelerde de dediler. darbe geçti, vize yasağı geçti, patlamalar geçti, dolar 4 lere ulaştı, endeks 116 bin oldu.

diyeceğim o ki daha yeni zirveler bizi bekler.
120 bini aşınca yatay devam etmeye başladı. fakat hacimli hisselerde görülen garip düşüşler var.
birilerinin mal boşalatıcığının öncüsü olabilir.
naçizane tavsiyem. en önemli tavsiyem.

çok çok çok ekstrem bi durum haricinde gün içi işlem yapmayın. 100 99 paranız erir. 1 kazanırsınız 10 kaybedersiniz. twitter da kendi kendine üstad diyen "big broker","borsanın spartacusu", "sikici borsacı", kendini zengin gösterip işte günde 1 milyar dolar hacmim var falan şizofren takımına sakın inanmayın sakın. işsiz güçsüz adamlar algı oluşturmaya çalışıyor kendi kimliklerini bile ifşa edemiyor, spk ya şikayet edince de, işte bana karşı düşmanlık vs.

özet: cruyfun dediği gibi "zor olan borsayı basit oynamak.:)" bu şekilde para koyacak yer bulamazsınız.

1. gün içi işlem yapma gidene atlama
2. twitterda kendi kendine üstad diyen,Allah kitap bahseden isimsiz haramzadelerden uzak durun. maalesef ülkede adalet olmadığından kimse bir şey yapmıyor bu adamlara.
dün dow jones göçmesine rağmen bugün çok etkilenmedi.
Ruh halim gibi bir inişte bir çıkışta.
Şu anda 3800 puan düşüşle tek kelimeyle "çökmekte" olan borsa. 104 binin altına indi.

Analistlere ve saçma salak AKP söylemlerine inanıp 140 bin puan olacak diye 110 binlerden hisse toplayan zavallılara çok geçmiş olsun, ambulans gerekiyorsa 112'yi arayabilirler. ve dolar hala 4.05'in üzerinde.
100 binin altını zorluyor. yabancı yatırımcı blok blok çekiyor parasını, seçime kadar sıkıntılı. eğer seçim ikinci tura kalırsa 70 bine kadar çekilme olur.
Başlamış yine döviz cinsinden varlıklarını türk lirasına çevirmeye. Yakında berberler de başlar dolar satana yarı fiyata Amerikan traşı diye anırmaya.

E kardeşim sen 2017 Ocaktaki döviz atağında da varlıklarını Türk lirasına çevirmemiş miydin zaten/ Günlerce reklam yapmadınız mı? Neden sonra tekrar döviz varlığı yaptın o zaman? Göstermelik çevirmelerin işe yaradı mı şimdi? Zaten şimdi çevirdiğin de bir halta yaramadı dolar hala 4.75.
Döviz varlığını tl ye çevirerek, zaten en büyük karı kendileri yapmışlardır. Yakında kur düşmeye başladığında tekrar girecek ve ellerindeki döviz miktarını aslında daha fazla arttıracaklardır.
eğer cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalırsa 80 bine kadar düşer.
Hır gür arasında paraşütsüz düşüşe devam eden borsa. Hormonlu büyüme rakamı da hızını kesmedi.
Allah analistler "150 bini görecek" dediği için 118 binlerden mal toplayanlara yardım etmeli.
mala bağlayan endeks. seçim ertesi sabahı artı yüzde 3 açtı, şimdi eksi yüzde 2'lerde.
hep söylüyorum bu platformda gün içi işlem yapmak, trade edeyim de 200-300 lira kazanayım diye düşünmek, merrill lynch teki yapı kredideki masa başındaki oturan adamın günlük yemeğini ısmarlamak gibi bir şey. alırlar elinizden o parayı. 1 kazanırsanız 10 kaybedersiniz. gün içi işlemden uzak durun. o twitterda konuşan kendi kendine üstad diyen çok takipçili ibneler de önceden alır malı takipçilerin aldığını görür 3 kademe karı görünce satar sonra kendine trader der.
Kabinenin açıklanmasıyla sert düşen Borsa, ne olduda iki günde 100 k dan 95k Lara kadar düşüyor anlamıyorum.
ankara merkezli alımlarda kurtaramıyor

banka kağıtları direk satışta

amariha asrın liderimizi çekemiyeaaahhh.
bugün papazdan sağlam darbe yiyen menkul kıymetler piyasası. kötü oldu. ama çok uzun süreceğini zannetmiyorum.