bugün

akp döneminin yasaklılarından.
'filtresiz' kısmın nedir pek bilmiyorum ama bomonti en sevdiğim biradır.
Gereksiz atraksiyona gerek yok. Nasıl ki çay içerken süzgeç kullanıyosan, kahvenin telvesini dipte bırakıyorsan bomontiyi de filtreli içceksin. Birayı bulandırmanın da,kafayı bulandırmanın da anlami yok.
yine elimde şişesi, tadı damağımda ipek kumaşı yüzüne sürmek gibi...
2 gündür müptelası olduğum bira. içiyorum arkadaş her gün 2 tane. içmezsem eksik hissediyoru.m. çok ilginç bir aroması var. şişesi de ayrı güzel. buğulu buğulu.
Ciddi anlamda sevişirken fark ettiğim bira.
bir numarası yok ama normal bomonti ile ikisini aynı gün şişe şişe içince çarpıyor zaar. *
bu sefer oldu şu iki 10'luk yaşımızda bizi hayata bağlayacak bir iş/eylem/oluş buldum. paramparça, üzeri kumar masası matematiklerinden arta kalmış mürekkepli rakamlar barındıran bir bozuğuz biz de falan ama üzerimizde dövme niyetine gezdireceğimiz bir lider yok, kodumuz herhangi bir numaramız da yok, bir şeye bağlılık yok anlayacağın basılmışız ve piyasaya sürülmüşüz. adeta serseri hayatı, tam üzerine basanlar. kırmızı'nın* yerini hiçbir şey alamaz derken vintage bir bira için hayatımız renklenebildi. nihayetinde. kana kana içiyoruz.
en sevdiğim bira saatlerdir baya içtim.için içirtin.
sözlüğe benim tanıttığım bira.*
amirimden kalan yadigardır. bomontiden başka biraları içerken 'aldatıyo' hissi doğar içimizde. çok özlüyoruz lan.
Yemekten hemen sonra icersen mide eksimesi yapabiliyor.
yemekten sonra içmeyin o zaman amk. bunu da ben mi söyliyim
özenti ergen birası.

net.
kasmamak lazım, hoş değil lezzeti.

tamam şişesi falan çok tatlı duruyor ama şişeyi götümüze sokmuyoruz. düz bomontinin hastasıyız ama bu olmamış.
Efes'e rakip olabilmeye hak kazanmış bira.
uzun zamandır efes değil bomonti filtresiz içiyorum. şişesi bile bir güzel arkadaş. böyle buğulu bir şişe. içimi de güzel. tavsiye ediyorum.
şu anda türkiyenin en iyi birasıdır. efes bozdu, tuborg desen asiti çabuk bitiyor. şu anda en güzeli bomontidir.
Efes özel seri:10 dan sonraki içimi en güzel biralardan biridir.
Bir corona değildir. Ama iyidir hoştur.
(bkz: en sevdiğim)
kız birasını teğet geçen biradır. yoklukta gideri vardır.
Bomonti daha lezzetlidir. Filtresiz olmamis pek sevmedim.
Normal bomontiye gore icimi daha agir gelen bir biradir. Bu markanin sahibi ise efes pilsendir.
eski sevgiliyi en sevdiği birayla anmaktır.