bugün

işsizlikten midir, toplumca paranoyak olup çıktığımızdan mıdır bilmem, dün akşam patlama anı görüntülerini izlerken patlama sonrası oluşan siyah zemin gözüme takıldı. En siyah olan yer bombanın tam patladığı yer olması gerekiyor. Fakat görüntülerde bombacı diye tahmin ettiğimiz siyah montlu, etrafa boş boş bakınıp şüpheli hareketler yapan adam bomba patladığında tramvay yoluna adım atmış değil. En azından birkaç adım mesafesi var tramvay yoluna. Görüntüyü izlediğimizde bomba patlayıp da ortalık aydınlandıktan sonra siyah zeminin adamın olmadığı yerde olduğunu görebiliyoruz. Bunun üzerine görüntüyü kare kare incelemeye başladım. Bir süre uğraştıktan sonra bombanın patlama anındaki ilk ışığı göründüğünde görüntüyü durdurmayı başardım. Bomba patladığı anda bombacı olduğunu düşündüğümüz adamın patlamadığı, patlamanın görüntünün dışında bir yerde gerçekleştirdiğini net olarak gördüm. Ha bu neyi değiştirir hiçbir fikrim yok. Olan oldu sonuçta. Ha o adam ha başka biri. En azından hain bir saldırıda ölmüş bir makdülü katil sanmamış oluruz.

Resmin sağ alt tarafındaki kırmızı turuncu renk ilk anda çıkan ateşin rengi. Görüntüyü kare kare oynatarak rahatlıkla görebilirsiniz siz de. Çok da kolay değil tam o anı yakalamak fakat birkaç kez deneyerek tam o anı yakalayabilirsiniz.

görsel

Görüntüler de herkesin izlediği şu görüntüler işte: http://www.sabah.com.tr/w...-caddesindeki-patlama-ani