bugün

bir forum sitesinde gözüme çarpan "Sehitlerimizin her biri bir parça vatan, her biri bir kahraman...onlar, özgür Kürdistanın vatanin çiçekleridir...Onlar, yeni özgür toplumda bir gül gibi dipdiri yasayacak, kıpkızıl bir gül gibi toplumun her bir kösesini süsleyecek ve özgürlük atesinin sürekli aydinlatan alevleri olacaklar..." sözünden anlaşılan vahim durum.
onların kıymeti it kadardır. bir kaya dibinde gebereceklerdir, layıkları da odur.
şehitlerimizin mezarlarında ters dönmesine sebebiyet verebilecek hadise. onların bahsettigi insana benzer yaratıklar sehitse bizimkileri baska bir sekilde anlatalım.

edit: yaa allah aşkına bu entry nin nesini anlamadınız? lütfen biri bana anlatsın yaa..
dini olmayan bir örgütün dini bir terim kullanmasıdır. imana gelmesi midir?
tamamen saçma sapan bir önermedir. gerçekte "leş" olarak isimlendirilirler. şehitlik vatanı için, vatanı uğruna ölenlerin aldığı bir mertebedir. olmayan bir vatan için masum kanı akıtmak ardından da köpek gibi ölmek şehitlik ile kıyaslanamaz.
laik bir kurumun dîni bir terim kullanması kadar garip olay.
aç tavuk kendini buğday ambarında sanarmış. leş tabiri bile bir hayvana verildiği için o kadar yükseltmemek lazım bu yaratıkları. ona kalırsa bülent ersoya da kadın deniliyor. *
(bkz: bi siktir git cay koy)
şehitlik mertebesinin en bok yanıdır. bölücü örgüt olarak sadece pkk olarak düşünmesek de durum aynıdır, hatta onu bırak ülkeler içinde aynı şey terör olmasına da gerek yok.
her iki taraf da kendi ülkeleri için savaşıp, o savaşta ölmüş, yani "kurallara göre" şehit olmuşlardır.
peki bize ne dediler? şehitler cennete gider. ve hatta vip bölümüne.
iki taraf da şehit olduğuna göre savaş orda da devam edecek mi ki?
neyse...
siz gidin ben gelmiyorum.