bugün

uyuyan bir arkadaşınızın karnına zıplamak suretiyle başarabileceğiniz deyim.
şuanda sözlükte yapılan şeydir. tek kelime ile x başlığının boku çıkarılmaktadır.
Lavmanın kullanım amacı.
anlamıyorum arkadaş...
laiklikle, şeriatla kalkıyorum; devrimle, cumhuriyetle yatıyorum. lan noluyo, alıp veremediğiniz ne? sizin gördüğünüz de benim göremediğim bir şey mi var? bu memleket kaç yıldan beri böyle, şimdi mi geldi aklınıza? neden bu kavramları yeniden gözden geçirme ihtiyacı içindesiniz?

artık laikliğin, cumhuriyetçiliğin, milliyetçiliğin, dinciliğin, yobazlığın, faşistliğin, cartın curtun, ismini sayamadığım bir çok şeyin bokunu çıkardınız. bravo...

tanım: ülkemiz insanının son günlerde gerçekleştirdiği durum...
(bkz: suyunu cikarmak)
kibar hanim kizlarimiz, narin hanim ablalarimiza agir geliyorsa tanimlamamiz bokunu cikarmak, kibarca suyunu cikarmak deriz biz hattusas civarlarinda.
uludağ sözlük yazarlarının çoğunluğunun* yaptığı eylem. bir kalıp buluyoruz günlük mesela şirinler. bütün gün bunun üzerine boktan boktan başlıklar açıyoruz. sonra başka bir gün kendimizin dahil olmadığı ama diğer yarışmacı arkadaşların açtığı aynı paralellikte başka bir konu üzerine yapılan saçma sapan espiri gibi gördükleri başlıklara demediğimizi bırakmıyoruz. evet hepimiz bir kereliğine de olsa sol frame ile cinsel ilişkide bulunuyoruz. yalnız zevk vermemeye başladı. hani evlenirsiniz, ilk zamanlar heycanlı olur ama sonrasında tatminlik minimum seviyeye düşer ya... işte öyle bir şey oluyor.*
(bkz: ekmek arasına bir şeyler koymayı bilmeyen kız). ben çıkarttım bokunu mutluyum. *
Özellikle dizi sektöründe bunu sıklıkla yapıyoruz
Tüm dizilere bakın neredeyse çoğu birbirinin aynısı.
-Sana bi fikra anlatiyim mi?
-anLat..
-anLat demekLe oLmaz, sana bi fikra anLatiyim mi?
-pfff
-pff demekLe oLmaz, sana bi fikra anLatiyim mi?
-ya bi kop git
-ya bi kop git demekle oLmaz, sana bi fikra anLatiyim mi?
-allaani kitabini ........
cıvıtmak.
sol frameyi saçma sapan birbiri türevinde başlıklarla doldurmak.
(bkz: 2 ile yazılabilen kelimeler)
(bkz: 4 ile yazılabilen kelimeler)
(bkz: 10 ile yazılabilen kelimeler)
(bkz: x ile yazılabilen kelimeler)...*
her daim sözlükçek yaptığımız şey. bi'taneyiz biz, bir.. türkiye'yi kurtarırız, fener'i şampiyonlar ligi şampiyonu yaparız, ülkücüleri faşist ilan edip, hepsini bir adaya koyup yakarız, kürtlere biz faşist değiliz ama ya sev ya terk et deriz. abartıp "türksen konuş değilsen itaat et" deriz biz. aferin bize. çok biliyoruz ya her şeyi.. dur lan farklı başlık oldu bu, ne alaka amına koyim bokunu çıkarmakla. bokunu çıkarmak şey, hani böyle abartmak. hani biri birine bir ayar verdiğinde "çıkışta şenlik var" tadında herkes tuttuğunu... tuttuğuna ayar veriyor. bu işte..

ego tatminini geçtim, stres atma yeri oldu koduğumun mekanı..
an itibariyle tek kelime ile .... başlayan entryler için geçerlidir.
Sabah sabah sözlüğe girip leş gibi bir sol frame ile karşılaşan yazar söylemi. Galatasaray ebenizi silksin diye sitem eder. Hayır bide toplasan bir elin avucunu geçmeyen beyinsizler aşağılık kompleksinin etkisiyle sözlüğü bu hale getiriyor.

Not: konuyla alakası yok ama fenerliyim.
bir şeyi fazlaca abartmak.