bugün

bok çıkana kadar ıkınmakla sonuçlanacak eylem.
kabız insanların sıçabilmek için denedikleri bir yöntem. gel gele bu bir deyim olmuştur...
genelde kusmak ve bütün hafta karın ağrısı çekmekle sonuçlanan hayvani eylem.
(bkz: kafam güzel)
içkiyi tanında degilde kusana kadar içe durumudur. kusup ayılana kadar bir çok kafa yaşarsınız.
örnek olarak
5 arakadaş tatilde rakı içiyoruz
ne zorumuz varki sek içiyoruz üstüne fondip yapıyoruz
3. dubleye kadar bilincim yerindeydi ama görüntü sallanmaya başlamıştı
8. duble bitince dayanamıyarak şezlonga sızdım...
saat 10 gibi arkadaşlarım odalarına çıkıyor bende uyanıyoum ve odama çıkmak için yola çıkıyorum...
ilk sorun asansörde çıkıyor ve 2. kat dümesine basmama ragmen 3. katta buluyorum kendimi(oda numarsını son anda gördüm yoksa dalacaktım odaya)
nedense asonsörle 1 kat aşşa inmek veya 1 kat merdivenlerden inmek yerine zemin kata kadar merdivenden iniyorum ve tekrar asansörü çagırıyorum 10 15 dk kadar 2. kat tuşunu bulduma emin olup basıyorum ve nihayet odamın oldugu kata geliyorum.
aradaşlarım turis kızlarıda odaya çıkarmışlar ve ben odaya almıyorlar(en başta dedigim 5 kişiden 2si o anda odada olan kızlar)
bende en azından kuvette yatarım diyerek banyoya giriyorum ama 1 arkadaşımızın daha şehit düştünü görüyorum kulozete oturmuş lavobaya uzanmış kusmak ile meşkul bende bu manzaraya dayanamayıp ona eşlik ediyorum.
nasıl oldu bilmiyorum ama kendimi bi anda yatakta uyurken buluyorum gözlerimi açtıgımda çok bulanık bir sahne ile karşılaşıyorum hiç bişeyi seçemiyorum ama arkadaşımı dizlerin üstünde görüyorum hayal gibi bir görüntü ve bana gülerek uyumamı söylüyor kafamı koyuyor yatıyorum ama çok yakın bir şekilde birinin nefesini ve dudaklarını hissediyorum ve arkamı dönüp yatıyorum.
aynı gece saat gece 4de dürüm yerken olayı anlatıyor ve o sırada aynı yatakta ki kişini ingiliz kız oldgugunu ögreniyorum...
hepsi yaşanmış ve gereçektir.