bugün

Emniyet Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, yıllarca üniforma giyip, suçlulara göz açtırmayan emniyet mensuplarının güftelerinden oluşan şarkıların yer aldığı bir albüm hazırlandı.

istanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, emekli emniyet müdürleri Şükrü Sarı Yetimoğlu ve Uğur Gür ile eski Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Özdemir Çiper'e ait eserler de albümde bulunuyor.

"Bizi Dinlerseniz Emniyettesiniz" adlı eseri Okan Bayülgen, Emel Sayın, Candan Erçetin, Hakan Aysev, Erhan Güleryüz, Aysun Gültekin, Orhan Hakalmaz, Reyhan Karaca ve Melza Burcu ince birlikte seslendirdi.

albüm internet piyasasına düşmedi henüz, link veremiyorum. bulursam eklerim. halk müziğiyle arabeskin karışımı, eser miktarda da sanat müziği eklenmiş enteresan bir parça.

gülem mi, kusam mı, niidem bilemedim, ama yoruma açık olduğu kesin...
"Ben sizi ne zaman dinlesem emniyette alıyorum soluğu" düşüncesi geliyor aklıma...
emniyet kemeri takın, hayata bağlanın.
hayatımda duyduğum en saçma ve iğrenç parçalardan biri. *
eğer bu parça piyasaya düşerse pamuğada zam gelir millet de kulaklarına pamuk tıkayamaz.
Kısaca sorulması gereken şey " Ne olacaktı ? " dır . Beklenti ne idi yani ? Bir önceki şarkıyı Coldplay mi yapmıştı ki nedir bu şaşkınlık ?
(bkz: götürürler merkeze dinletirler herkese)