muhafazakar toplum örneklemelerinin ilk konularından biridir.

kendisi 70 tonluk götünü zar zor kaldırıp yürürken ya da 90 tonluk göbeğini arabasına zor sığdıran gavatının* yanında yürüme özürlü misali "taşınırken" bisikletli bir kız görüp "tövbe istağfirullaaah, bu bisikletli kızları hiç anlamıyorum" diye şekva eden bu tip "karıları" veya kızsızlıktan gebermiş, amsızlıktan ölmüş olduğu için kim, nerede, ne zaman, nasıl, ne sebeple domalırsa domalsın götünden alev, gözünden fişek fışkırtan yurdum "heriflerini" anlamak için çaba sarf etmeye ve bu işlerin etiyolojisini sermeye hiiiç lüzum yoktur.

basit bir önlem: kısırlaştırma

harikulade bir çözüm: ak-47
özellikle mahalle aralarımdaki kadınların yaptıkları dedikodulardandır. (istisnalar hariç) hayır anlamıyorum sanane oğluna mı alcan beni de kasıyosun bukadar. Canım türkiyem insanlarından kareler efendim. Takan var mı? Yoook. Aynen devam.
bir türk toplumu eylemidir. kınama oranı kızın yaşıyla doğru orantılıdır. kız büyüdükçe kınamalar artar. on sekiz yaşında bir kız sahildeki bisiklet yolunda bisiklet sürüyorsa, "aa koca kız olmuş her tarafı piyasada." şeklinde eleştiri alır.
ciddi ve abuk bir toplumsal sorundur.ben bunu gerçekleştiremiyorum , kendim olamayorum ama bak bu kız ne güzel arzu ettiği şeyi yapıyor demenin dışa kınama şeklinde yansımasıdır.
bisikletin üzerinde for men ifadesi olmadığı için kınayanı kınanası eylemdir.
Mini etek giymişse bu dişi kınanması normal, diğer türlü sapıklıktır.
hala anadolu muhafazarkarlığı gömeliğini çıkaramamış toplumun mahalle baskısıdır.
kısa şort giymişse yani böyle don gibi, kınanması normaldir.
bisiklet kullanan kız oldukça çekicidir.doğaldır.sevilesidir.beraber sırt çantalarını takıp ,uzak yerlere gidilesi kızdır.