son derece fantastik bi eylem. lan ibne senin elektriğe gelen zamdan haberin var mı? yok. o zaman sus. kesin burjuva laiktir bu. evet.
ilgili tarikattan habersiz kişilerin saçma bulduğu eylem.
olayın saçma olmamasından değil, olay saçmadır ama olayı saçma bulmak başka bir şeydir olay ile ilgili hiç bir fikri olmamasına rağmen tamamen cehalet ile amma da saçma ekieikei demek başka bir şey.

bunlar bir tarikattır efendim. uzalıların dünyadaki bir primat ırkı ile çiftleşerek insanları oluşturduğunu ve onlara medeniyetin nasıl kurulacağını filan öğrettiğine inanan bir tarikat. kendilerine ışık tarikatı diyorlar. bu uzaylıların daha sonra tekrar geleceğine filan inanııyorlar. scientology benzeri bir şey.

ışık senle olsun filan gibi mottoları ve ölenin ardından ışıklar içinde uyu gibi de duaları var. bu tarikatla ilgili derin bilgisi olan biri zaten ayrıntıları yazar sanırım.

kısaca burjuva ! ya da laik ! olmak ile pek bir alakası yok.
Bunu diyenlerden biri de benim ama şimdi düşününce bayaa saçmaladığımı fark ettim abi ışıkta uyunur mu ya rahatsız bir durum, ben ki sabah güneş gelir diye göz bandıyla uyuyan biriyim. Vallahi merhumun iki eli yakamda olur böyle duaya.
ne kadar doğru hiç bilmiyorum ama ateistlerin ''allah rahmet eylesin'' lafına bulduğu bir alternatif söz gibi gelir bana.
he ben müslüman mıyım? hayır
ben ne diyorum? başımız/başınız sağ olsun
çok yapmacık duruyor. fazla zorlamayın kendinizi en iyisi.
sahtekar dindarların sanki her kuşu sikmişler gibi bir de bunu sikelim diye takıntı yaptıkları cümlelerden biridir.
görsel

Çeşitli yerlere çekilebilecek söz öbeği.

Ben öldüğümde beni aydınlatan bu olsun. Maneviyatımın voltajı bu kadar eder.
http://tinyurl.com/h6yqeud
insanlık tarihinin en süper temennisi.
Nur içinde yatsın demekten farkı ne?
Huzur içinde yatmayı nasip etsin.
nur:

anlam:ışık,aydınlık,parıltı

köken:arapça

ışık:

anlam:aydınlık parıltı

köken:türkçe

sizin gibi arap sevdalıları arapçadan çekimlenmiş kelimeleri kullanmaya devam edebilirler. biz türkçemizle mutluyuz. ölen bütün yurttaşlarımız ışıklar içinde uyusunlar.
Nur içinde yatsın demenin kemalist versiyonudur. Türkiye'de genelde kemalistler kullanır bu lafı.
(bkz: kes lan fedöcü)