bugün

aşk acısı mı çok tatlı, çoksa tatlı bulduğumuz insanlar mı çok acı. zaman boyutunu ortadan kaldırdığımızda sadece duygularımızın bizi ne kadar yanlış yönlendirdiğini daha net görebiliriz. duygu dediğim şey de bir çoğumuzun da zamanında yaşadığı ve özellikle sözlük bünyesindeki gözlemlerinde birçok insanın şu an bile yaşadığı kendi yaşadığı aşkı tarihin en büyük aşkı zannetme durumu. haklısınız, hepimiz birer mikrokozmozuz, hepimiz kendi iç dünyamızın tanrısıyız, yaratıcısıyız. dilediğince; özgür, sınır tanımaz, kural yıkar bir şair gibi konduruveririz dünyamıza ufak dokunuşları, reddedilemez bir şekilde sevgiyi de.

bakın canlarım ciğerlerim, asıl sorun da şu, yarattığınız dünya o kadar sığ ki, o kadar benciniz ki çok savunmasızsınız. ilişkilerinizde gereksiz tartışmalar yaşayıp gereksiz şekilde kırıyorsunuz birbirinizi. sonra bu durum alışkanlık haline geliyor. sikik sıpalar gibi elinizde cep telefonu whatsapp'a dayayıp götünüzü ilişki yürütmeye çalışıyorsunuz. sevgi kriteriniz ben sana hemen yanıt verdim sen şu saatte girmişsin kimle konuştun da bana cevap vermedin olmuş. işte bu yüzden siktirin gidin nefret ediyorum sizden. böyle sıçtığımın temelinin üzerine kurulmuş bir ilişki yaşayıp saçma sapan sebeplerle ilk tartışmanızda ayrılıp sonra dünyanın en efsane aşkını geride bırakmış derbeder triplerine girmiyor musunuz ölüyorum. neymiş efendim "hayatı mahvolmuş". ulan dingil, nasıl bir hayatın var da senin bu kadar kolay mahvoluyor, nasıl savunmasızlıktan öte incesin de hayatın darmadağın oldu. ilkokulda annesini babasını kaybedip hayat kurmaya çalışan insanları düşünüp sizin şu yaşadığınız suni tripleri görüp acıyorum sizlere.

neymiş hayatı mahvolmuş,

salak iyi dinle beni birisi hayatını mahvetmek istedi diye hayatın mahvolmaz. güçlü olmayı, ayakta durmayı öğren, mal seni.
Karakteri zayıf olan, karşılaştığı ilk esintiyi fırtına zanneden ve hayatta çok fazla tecrübesi olmayan insanlara verilecek tavsiyedir. Herkes kendi yaşamını kendi kurar eğer sizin temeliniz sağlamsa o esen rüzgarlar, fırtınalar size vız gelir tırıs gider. Ama yok siz zaten yıkılmaya meyilliyseniz o zaman Çevrenizdeki en basit insan bile sizi silkeler.