bugün

unutmak kelimesi undan çıkmış. bildiğimiz un yani, hamur işi, öyleymiş. unutmak için un ufak etmek gerekiyomuş. birini bütün olarak unutamazmışsın zaten, öyle pat diye unutamazmışsın. öyle yavaş yavaş gidermiş, yavaş yavaş unuturmuşsun. gözleri, kaşı, burnu ile kulağı, sesini yavaş yavaş. unuttuğun zaman da o kişi olmazmış. hatırlamazmış. sonra unuttuğunu unuturmuş.
Negatif yönlerini, şahsına verdiği zararı düşünmemektir.
Allah der ki; kimi benden çok seversen onu senden alırım…

Ve ekler; “Onsuz yaşayamam” deme, seni onsuz da yaşatırım.

Ve mevsim geçer, gölge veren ağaçların dalları kurur, sabır taşar, canından saydığın yar bile bir gün el olur, aklın şaşar.

Dostun düşmana dönüşür, düşman kalkar dost olur, öyle garip bir dünya.

Olmaz dediğin ne varsa hepsi olur…

“Düşmem” dersin düşersin, “Şaşman” dersin şaşarsın.

En garibi de budur ya, “Öldüm” der durur, yine de yaşarsın.

mevlana

aslında işin özeti bu....
kendinizi hatırlamaktır.
unutmak yoktur alışmak vardır. yokluğuna alıştığınız zaman her şey hallolur zaten.
eğer yol veren bensem hemen unuturum.
Unutamazsınız hayalleriyle yaşamayı öğrenin.
Alternatifleri değerlendirmek.
iyi de zaten unutmak için çabalarken, her çabaladığında onu bir kez daha anmış olacaksın. Unutamazsın. Akışına bırak. Yoksa ironi
Unutmayın be, unutmak için mi sevdiniz ?
Çektirdiği acıları unutmamaktır.
Her şey geçtikten sonra olayların üstüne 1 damacana soğuk su içmek.
Sizi her ne uzak tutuyorsa onu kabullenmek. Başkasını seviyosa, ya da seni sevmiyorsa. Olay her ne ise kabullen. Yuzleş bununla.
Birini unutmanın en iyi yolu kanımca hatırlamamaya çalışmaktır, ona ait her şeyi yok edip hayata gülen gözlerle devam edebilmektir.
Valla sizi sevmiyorsa siz de sevmeyin. Ben de böyle diyorum ama kendimi öyle Hemen durduramıyorum ama doğrusu bu. Seni sevmeyene yol vereceksin aga.
Aaa öyle bir yol mu varmış ?
Ben niye bilmiyorum..
Unutulmaz. Sadece bilinçaltına atılır. Bilinçaltında kalması için yeni ilgi alanları geliştirip onlarla yaşamak gerekir.
önce kafadan silmek.
Yaşananlar unutulmak için miydi?
yenisini bulmaktır. yeri dolmadıkça her zaman içinizde bıraktığı boşluk kalır.
(bkz: montla hacet gider)
Aklınıza getirmemeye çalışmanız değildir. Bir kişiyi her ne kadar uzun süre aklınıza getirmeseniz de mutlaka bir zaman sonra yine hatırlayacaksınız. Bu halde bu sorunun cevabı unutma iksiri içmek diyebiliriz onu da bulabilirsek tabii.
birini unutmak imkansızdır, bilinçaltımızda biryerlerde okyanus dibindeki kum misali saklanır fakat hatırlamamak mümkündür.
En iyi ama en iyi ol, onu hiç tanımamaktır.

Hiçbir insanı hayatınıza almayın.En güzeli bu.
karşısında, kendinizi düşürebileceğiniz en aşağılık duruma kadar düşürün. sonra sizi nasıl aşağıladığını düşünün. çok da zor olmuyor. çok çabuk unutuyorsunuz.
güncel Önemli Başlıklar