bugün

bira içenlerin rakının adabını bozmasıyla şiddetlenen savaş. bira çabuk çabuk içilir, ısınırsa sidikten hallice olur çünkü. yanında çerez yenir. rakı ağır abidir, yanındakine de çerez değil, meze denir. bi elinde sıkı sıkıya su bardağı tutulup, diğer elinde rakı bardağı öyle yudum yudum içilmez, ama biraya alışmışlar olanların buna ayak uydurması zordur, gözlüklü şirin gibi görünürler uzaktan. ayrıca rakı içenin rakısı sorgulanmaz, tuborg mu gerçek bira efes mi gerçek biranın geyiği yapılırda, ay sen sek rakı mı içiosun öh su katsana biraz, insan kendine niye eziyet eder ki iyyy, artis misin falan gibi sorgulamalar rakının yapısına terstir ama biracı ısrarla bu sorgulamayı yapar. rakı içilirken kafa ütülenmez, demlenmek denen bişiy vardır. ayrıca bira belki paylaşılır ama aynı bardaktan rakı paylaşılmaz gel bi tadına bak diyenin rakı içme hakkı ikinci bi emre kadar elinden alınır, ama ah bu biracılar yok mu bu biracılar. rakı adabı olan bi içkidir,çarptı mı bi de duvar çarpar, bira en fazla tuvalete kadar çarpar. bira mı, votka mı, tekila mı daha iyi polemiğini kimin başlattığı önemli diildir, rakı bitirir. öhm.

Edit : başlıkta bu kadar başa kalır.
ülke olarak birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, lütfen yapmayın arkadaşlar. ayrımcılık çok kötü bir şeydir. hepsinin yeri ayrıdır. birini daha fırlama bir ortamda içersin; diğerini daha ağır.

halkların kardeşliği adına; hepsi bizim kardeşimizdir. şimdi aklınızdaki ayrımcı düşünceleri yavaşça yere bırakın ve hep birlikte;

laylaylaylaylaylaylaay laaalalaaylaalalaylaay bir başkadır benim içkileriimm.
buzdolaplarının önemli rol oynadığı savaştır. (bkz: soğuk içiniz)
bizim gibi; hem bira, hem rakı, hem de vodka seven arabulucuların araya girerek bitirmeleri gereken savaştır.
rakı severlerin, rakıyı sek içiyorlarsa söz sahibi olabilecekleri savaştır. zira biz birayı sek içiyoruz. ( ayrıca her içkili ortamda masada rakı içen ağır abinin hakaretlerine uğramaktan, bira ameleliktir hafız geyiklerinden, bunu içmeyi bilecen şeklindeki kibirli hareketlerden bıktık usandık ülen. son olarak evet kabul ediyorum, her rakı içişte ağzım gözüm yamuluyor ve finali klozet kapağıyla yapıyorum. )
Aynı masaya oturduklarında keyifler hafif çakırlaştıysa kimin kimden ganimet alacağının önemsenmediği savaştır.
(bkz: içelim güzelleşelim)
rakının üzerine cila niyetine bira içenler açısından anlamsız bir savaştır.