bugün

Kendinize küfür etmeniz an meselesidir. beyninizin olup olmadığından dahi şüphe edersiniz, boktan bir durum.
ileride alzheimer olma ihtimaliniz olduğunu düşünmenize sebebiyet veren olay. bunun çeşitli versiyonları vardır. bilgisayar geçersiniz ve bir anda bilgisayar da ne yapacağınızı unutursunuz. "lan ben niye geçtim şimdi buna" gibi aval aval cümleler kurarsınız. insanın kafasının dolu olduğu dönemlerde böyle şeyler olması normaldir.
aramaya başlanılan noktaya geri dönüldüğünde büyük ihtimal hatırlanacaktır.
bunu daha da abartarak 10 saniye içinde 3 kere saate bakmak şekline getirebiliriz.
aaa tişörtümü buldum. ama ben bunu aramıyodum ki lan. ne arıyodum la ben. hay aq kendimin gibi cümleler çıkabilir ağızdan.
Ev ahalisinden biri de sorar mutlaka "ne arıyosun?" (bkz: bilsem)
Daha kötüsü konuşurken ne diyeceğini unutmak. Karşı tarafın sorduğu en mantıksız soru da :"Neyle alakalıydı?"
bilinmezlikler içinde kaybeder adamı. ne aradığını nerde aradığını bilmeden öylece kalakalırsınız. iyisi mi bi sigara yakıp sakinleşmeye çalışın.
aradığına tam konsantre olamamaktan kaynaklanan olaydır.hatta soner sarıkabadayı başından geçen bu olay için şarkı bile yapmıştır.
(bkz: seveni arıyorum)
böyle durumlarda bişey aradığını unutmamak yeterlidir. aramaya devam edilmelidir amaçsızca da olsa. eğer aradığın eşya karşına çıkarsa hatırlarsın zaten onu aradığını.
uzun bir süre balık ve ceviz yenmemesi sonucu oluşan hadise. beynin hafıza mekanizması bu besinlerin tüketilmesiyle çalışır.