bugün

Türkten çok Suriyeli var bazı şehirlerde,ancak bu kadar yabancılasilir.
Oglumu 19 mayısta kutlamalara goturmek istiyordum. Eğer sansim yaver giderse pilotlarimizin gösterisine denk gelirdim ve ogluma görsel bir şölen yasatirdim diyordum ama yoktu öyle bir kutlama. Iki gündür bi afis görüyorum 29 mayis fetih kutlamalari falan yazıyor. Rte de tesrif edecekmis. Pilotlarimizin gosterisi de var. O gösteriyi oglumun gormesini istiyorum ama Iki gündür düşünüyorum oglum biz burda neyi kutluyoruz derse ona ne diycem? Fetih mi? 7 yasindaki cocuk bile guler buna. Yikilmis devletin hala varmis gibi kutlanmasi? Cillop gibi Cumhuriyetimiz varken uyduk bi deliye olmayacak sorunlarimiz oldu.

Baba biz burda neyi kutluyoruz?

- cumhurbaskanimiz eski yikilan Osmanlı devleti varya, hani anlatmistim. Onlari cok seviyor. O nedenle o istediği icin bu kutlama yapılıyor. Yeniden buyumek ve yeni bir Osmanlı devleti kurmak adina da yeni türkiye demek istiyor. Ama şahsen ben bunu bir ruya olarak görüyorum. Tehlikeli bir ruya. Burda bu kadar insan bunu mu istiyor bundan emin değilim. Çoğu akp hukumetinden bi sekilde devlet kadrolarina kapak atmak icin ya da bu adam müslüman iyi adamdir mantigiyla burda duruyor olabilir oglum. Biz hala Atatürk'ün kurdugu bu şanlı devlette yasiyoruz. Ama yoneticilerimizin bazilari bunu tam sindiremedi yavrum. Biz buraya ucaklari seyretmeye geldik. Kutlanacak bayramlarimizi sen zaten biliyosun. 19 mayis ve 23 nisan.
Güzel ulkemizin gerçek bayramlari bunlar oğlum. Ne güzel ucuyolar di mi?

Edit: Al sana çocuğun kafa çorba oldu. Fetih mi desem? Vay anasini valla isimiz var..