bugün

(bkz: tens)
tenseleri bilmiyorsa bişey demicem de tensleri bilmiyorsa bildiğin maldır.
12 sene ders görüp, 180 sorudan bir net çıkaramamaktan daha acıklı olmayan durumdur.
olagandir. nasil ki 25 yildir turkce konusup, turkceyi anlayip, turkce diyalog kurup hala üniversitede turkce dersinden dc ile kalinabiliyorsa yada oss'de 45 soruda ortalama olarak 30 net cikartilabiliyorsa bu durumunda gerceklesmesi onemsenmemelidir. konusma dilinin, (ozelliklede artik amerikan ingilizcesinin daha hakim oldugu turkiyede) dilbilgisinden cok kopttugu yerlerde ingilizce diziyi izlerken 3 kelimeden ve ses tonundan soylenileni cikartabiliyorsaniz, tatilde karsi cinsle munasebete girebilmekteyseniz, ailenize arkadaslariniza ingilizce muzik dinlerken ceviri yapip havanizi atiyorsaniz, varin gerisi koy götüne rahman gitsin
8 yıllık eğitim sonrası Lisede veya da üniversitede hazırlık okuyanlarda bol bol görülen durumdur. Bugün ben süper ingilizce biliyorum diyen anadolu lisesi mezunu bile en berbat 7 yıllık anadolu lisesi mezunundan daha kötü ingilizce biliyordur.
tense yerine tens olması da bu durumun bir sonucudur sanırsam.
13 tense vardır ayrıca, 1 yılda da öğrenilir.
(bkz: bildiğin mal)
Ezbere dayalı eğitim sisteminde malesef ki hep karşılaşılan bir sorundur.
(bkz: tens ne lan)
(bkz: bir yıl ingilizce görüp tense yazamamak)
(bkz: tenseleri diyo olm)
(bkz: kutu kutu tense)
bilmeyen ama ezberleyen öğrencidir. Konuşurken bütün zamanları yerli yerinde kullanmaya çalışır. Elin ingilizinin zamandan tasarruf ettiğini görünce bocalar, bir süre kendine gelemez.
zekada bir problem yoksa, ingilizce'ye karşı olan alakanın göstergesidir.