bugün

Aslında haftanın her günü uyku tatlıdır. Uykunun güzelliği yalnızca pazar günle sınırlı olmamalıdır. Fakat pazar gününün tatil olması ve "uyuyabiliriz! uyumalıyız!" ın gerekliliği psikolojisini benimsemiş insan için pazar uykusu (hele birde yağmurlu bir havanın kokusunu varsa) muhteşemdir.
her hafta içi tasarlanan, her pazar ertelenen uykudur. ertelenmesi için bir sebep muhakkak çıkar. düğün, tamirat, sınav, sabah kahvesi komşusu, hafta sonu sizde konaklayan bir dost veya akraba... dönüşümlü olarak pazar günlerindeki vazifelerine devam edeler ve hiç de aksatmazlar...
angarya işlerdendir. erkenden kalkıp erkenden işleri bitirip, rapor verilip, istenmeyen diğer işlerle uğraşmak gerektiğindendir. öyledir böyledir.
haftanın 6 günü saat 7 de uyanan bünyenin günleri tanımamasından kaynaklanan durum.
vücut saati adeta ben anlamam sen hergün bu saatte uyanıyordun ben işimi yapıyorum demektedir.
ama ne hikmetse hafta içi günlerde o saatte 5 dakika daha uyuyabilmek için işe geç kalmayı göze alırsın.
overlokçu yüzündendir.özellikle pazar sabahlarını bulan o ses gitmez kulaktan.
''bayanlar , her türlü halı kilim halıfleks kenarı paspas döşemeler''.. diye devam eder.
*başka gün mü bulamadın bilader?
hani bir de bir dostun arar
" napıyorsun"
"uyuyordum "
"bu saate kadar mı"
saate bakarsın 10 bile değil oysa.
ölür müsün öldürür müsün.
onlar ayakta diye sen de mutlaka ayakta olmalısın kuralı var sanki!

12.00 de kalkmak hakkını hiç kulllanamayan biçareyim!