bugün

"mal" demek için daha erken olan insandır.. güzel güzel sözlük yazarlığı kavramının anlatılması gerekli olan kişidir ayrıca.. sanal alemi içine almıştır.. kusması için parmak atmak gerekir..

bir sözlük yazarını takip etmek ile o kişiyi örnek almak arasında dağlar kadar fark vardır mesela.. bir kişiyi kendinize örnek almak için o kişiyi iyi bilmeniz gerekmekte.. ayrıca neden birisini kendinize örnek alıyorsunuz lan? ya da birini örnek alacaksaniz gidin babanızı örnek alın kerkerezler..

bir de bir sözlük yazarını örnek alan başka bir sözlük yazarı durumu var ki o facia.. olum ikinizde sözlük yazarısınız lan! takılın kafanıza göre.. yaz, çiz siktir ol git! bu kadar basit..

misal bir insan ben(fatal)i örnek alıyor diyelim.. işte ben bu insana "mal" derim arkadaş.. hatta "gerizekalı" da derim.. dedim gitti ayrıca..

tabii bir de tavsiye durumu var, aklınca laf sokma durumu.. "herkesin örnek alması gereken sözlük yazarı" gibisinden ki bu tavisye vericiyi sabaha kadar, evirip çevirip "........" neyse demek lazım..

yapma!
siktir git babanı örnek al!
hiç kimse bulamadın mahalle bakkalını örnek al!
ama
bir sözlük yazarını sadece oku!

"mal!.."
(bkz: parmak atmak marifetiyle birisini kusturmak)