bugün

Yatın zibarin geç oldu Hayırlı Geceler.
görsel
Hz. Muhammed'in bir hadisi olan bu yazı;

Çok sevme nefret edersin, nefret etme çok seversin, anlamına gelir.

Hem ders hem de ilaç niyetine.
iyiliğe sormuşlar nerden geliyorsun diye. Ananı sikmekten geliyorum demiş. (Arkadaşımın anlamlı sözü)
Bu sözler bana ilaç olacaktı hani lan efkarlandım şu an ağlayarak çıkıyorum başlıktan.
"ilacınız, besininiz; besininiz, ilacınız olsun." (hipokrat)
Şimdi edindiğiniz dertleri bir kenara not alın, bundan bi kaç zaman sonra dönüp okuduğunuzda çoğunu hatırlamayacaksınız bile.
Cennet çiçek alıp cehenneme dikemezsin cehennemden ateş alip cenneti yakamazsın. Anlamini bilmiyorum seyfo dayi dediydi diZide
Zaman kötü kolla götü.
sandığın kadar önemli biri değilsin. sandığın kadar önemsiz biri de değilsin. oku, çalış, ye, iç, seviş ve bu hayattaki konumunu kendin belirle. kendini sevmezsen kimseyi sevemezsin. hayal kırıklığına uğradığını düşünme ve asla vazgeçme. hiçbir acı veya ısdırap sonsuza dek sürmez, bunu unutma.
HER ŞEYDE BiR HAYIR VARDIR

Varmıdır bundan daha çok rahatlatan bir söz anlayana tabi.
"Görmezden gelin, ses etmeyin, cevap vermeyin. Sessizlik herkesi mahveder." - Charles Darwin
Nasibinde yoksa ne gelir elden, nasibinde var ise gelir Çin'den Yemen'den...
Her seyi salla cayi demle haci.
aslinda zor degil.
ilaç olcaksa buyurun .

Parol.
Shit happens.
Demir tava geldi kömür bitti
Akıl başa geldi ömür bitti.
Kul kurar, kader gülermiş. Akışına bırak pampa.
Suan cektiginiz acilar,dertleriniz belki kafanizda bi dunya sıkınti var ama dostlar sunu bilin ki gun gelecek o dertleriniz acimaz olacak.

bugunun tum derin acilari yillar sonra akliniza geldiginde buruk bi gulumseme birakacak yuzunuzde.
ama sunu da unutmayin dertler hicbirzaman eksik olmayacak hayatinizdan olene kadar bu dongu boyle surup gidecek.
Yaşadığın acının da bir anlamı var. Viktor frankl'ın ortaya attığı logoterapinin prensiplerinden
"insan yaşamı anlam içermektedir ve anlamı insan acı içinde iken bile bulunabilir" ilaç olabilir. Bu sözler bana ait olsa yazmaya utanırdım. Öyle çok büyük acılar çekmedim. Ama Sevdiklerini kaybettiği toplama kampından sağ çıkmış bir adamın sözleri en azından üzerinde düşünmeye değer.
şu an hayalini kurduğun şeye bir başkası hiç emek vermeden ulaşabiliyor.
Geçer geçer daha öncekiler gibi bu da geçer.
Neler neler geçmedi ki...
yusuf gün olur zindandadır, yusuf gün olur mısıra paşadır.
Hayat bir imtihandır, mühim olan çamurlaşmamak.
(bkz: vermidon) tamam vurmayın.