bugün

ben çok mu istiyorum argıdeş işemeli sıçmalı, affedersin boklu çişli mevzuları sözlüğe taşımayı? amma yaralı bir parmağa işemezsek ne anlamı kaldı buralarda takılmanın.

modern insan, çağa ayak uyduran, kendini yenileyen çağdaş anlamında kullanılmıyor. moderniteyle gelen kesif çürümüşlüğün hakkını veren, dayatılandan beslenen, sorgulamayan, en önemlisi de tüketen hatta sadece tüketen insan modelini tariflendiriyor.

bugün günde 5 tane kuru kayısı yiyen arkadaşım var lan benim.

sabaha neskafeyle başlayan, öğle arası pizza yiyen, akşam yemeğinde vupırı evinin masasına seren adamın çatır çatır, düzenli, verimli sıçması hepimizi şaşırtır zaten.

eee ekle bunun üzerine stresi, ekle şirketiçi çatışmaları, ayak oyunlarını, ekle manitacılığı, ekle "x'in yeni bölümü çıkmış torrentten indireyimciliği"... n'oldu? kabız oldu. hayatımız kabız amskym. iki dakika hiçbir şey düşünmeden, gerçekten huzurlu olduğun bir anı söyle bana. hatırlamak için zorlanıyorsan, daha beteri hatırlayamıyorsan durum fena.

böyle boktan mevzulardan toplum eleştirisine varmak da ne pis bi şeymiş lan sabah sabah. kötüyüz ama. gerçekten hayatı yaşamaktan çok "sürükleniyoruz" sadece.
tirbüşon tedavisi ile problem olmaktan çıkmıştır.
modern plaza insanı tamamen sömürülmeye alışkındır. farkında olmadan çarkın bir dişlisi oluvermiştir.
3 kuruş aldığı öğle yemeği ücretini, yurt dışında ucuzluğundan dolay tercih edilen ama canım ülkemde bir statü belirgeci olarak kullanılan fast food zincirlerinde harcar gider.
fast food çakayım şu karşıdaki kahve diyarı / dünyası / durağı vb kahvecide de bi latte hüpleteyim, 2 manitaya yürüyeyim diye zaman kazanmaya çalışır.
sulu fast food yapsam sektördeki açık yarayı doldururum resmen.

10 tl zikimsonik bir menü
6 tl neidüğü belirsiz bir kahve
2 dal da cigara içsen nerden baksan 80 krş

öğle yemeğin 16.8 tl oldu bilem.
0rtalam 20 gün çalıştığını düşün 16.8 x 20 = 336 (kalp çarpıntısı başladı şerefsizim)

aylık kabız olmak için verdiğimiz para 336 tl amk.

sabah kalkılır kalkılmaz ılık -naif değil- bir bardak su üzerine kuru kayısı yenirse sıkıntı kalmaz.

Yalnız kuru kayısının kg 15 tl olarak düşündüğümüzde, min aylık 30 lira giderimiz olduğunu unutmayalım arkaşlar.
sıçma yetisine sahip insanların karşılaştığı problemdir. bazı kızların asla ve asla sıçmadıklarını hatırlatmak istiyorum.
bazı modern insanlar da vardır ki bırak kabız olmayı her gün 45 dakika boyunca sıçabilirler. tuvaleti işgal ederler, sen masum bir çiş için bile giremez ve kıvranır durursun. işte onlara aymaz diyoruz.