bugün

sevgili gönül dostlarım, benim naçizane ne hoşuma gidiyor biliyor musunuz? eşek kadar adam olduk hala çocukluktan biriktirdiğimiz anılarımızı döşeniyoruz buralara. koy bi müslüm, bi de ufak rakı aç aga!

evet agoli, senin ne kadar misafirlik tecavüzüe uğradığını bilemem ama mutlaka bir şekilde bayramlarda olsun, "bebek başı" için olsun, (olm böyle bir şey var mı lan hakkaten, yeni çocuk sahibi olan bir aileye ziyarete gidildiğinde bu "bebek başı" diye mi adlandırılır? hadi bunu geçtim bebek başı, birleşik mi yazılır? - anne ne işimiz var ya ayfer teyzelerde? + bebek başına gidiyoruz oğlum) asker ziyareti için olsun; bi başka ailenin muhite gitmişsindir.

işte bu ziyaret gece yapıldıysa ve çok oturulmak istenmiyorsa ev sahibi ve ziyaretçi arasında şöyle bir dialog gelişir:

- nermin nereye gidiyorsun? (valide, ev sahibine soruyor burda. aslında basbayağı belli ki nermin teyze çay-kahve yapmaya gdiyor)
+ bir şeyler hazırlıyim.
- ya lütfen rahatsız olma, kalkıcaz zaten. (ya nermin bırak allahaşkına iki lakırtı yapıp zıplıycaz neyin peşindesin hala kolpaya bağlıyorsun)
+ aaa, valla olmaz. geçen seferde geldin, hiç bir şey içmeden kalktınız, valla alınırım 8allahım birazdan bizim ayı gelir, çay işi çıkarmasa bari)
- nermin çay kahve içtiğimde uykum kaçıyor, inan olsun. lütfen otur iki dakka.

1830 devriminin gizli maddesi bu. bende bok gibi para geçen ay parise gittim orda da ev hanımlarının durumu aynı. iki tarafın da işine gelir bu; biri çay yapmaz, biri erkenden kalkar.

evet ben öylesine fitneci, şüpheci, yavuuşak bi adamım afedersin. küçük bi dünyam var lan!
biz yedik de geldik'in sonrasında cereyan eden klişe.
her ne sikse gittiğiniz gibi çay konur. ulan ben başka bir şey içeceğim ya da içmeyeceğim. hadi biraz maddi geliri yüksek bi eve gittin diyelim. bu seferde frappe yok kalipso yok ot yok bok...lan!
en güzeli misafirliğe gitmemek. alırsın dvd ni otur hacım. aç filmini oh... bu biraz ucuz romanda john travoltanın diyalogu gibi oldu.
+tamam bu senin için bir sınav. iyi akşamlar de teşekkür et, git evine ve çek otuzbirini olsun bitsin.**