bugün

futbolda sonradan uydurulmuş bir kural olduğundan zor bir anlatımdır, cünkü daha futbolun kendisi içine sindirememiştir ki hala;

"hücum eden takımın kaleye en yakın oyuncusunun, kendisine pas verildiği sırada kale sahasına, rakip takım oyuncusundan daha yakın olması"

tamam durumu anladık da olayı anlamadık yahu! ne alaka? olabilir yani ne olmuş... bu kuralları da insanlar koymuyor mu arkadaşım, ne yani kural garip gelemez mi?

ofsaytı quantum fiziği edasıyla anlatan adam..
aslında anlatması kolaydır da kızlar çok garip sorular sorar
- peki aşkım ama niye böyle kural koymuşlar?
senin aşkını şey edeyim ben dedirtir.

edit: imla
(bkz: bildiğin karşındakinin anladığı kadardır)
Anlatan ve ilgiyle alakalı olduğunu düşündüğüm hadisedir.Ne kadar gerekli olduğu da ayrı bir tartışma konusu.Sanki büyük bir kayıpmış gibi anlatanın kendini doğuştan ofsayt neymiş biliyormuş gibi havalara girmesi can sıkar. O yüzden bir kızsanız en sağlıklısı gidiniz babanıza yada amcanıza sorunuz. Bakın erkek kardeş,kuzen falan demiyorum.
gereksiz eylemdir. nasılsa 5 dk. sonra yeniden soracaktır **
bir kızdan istemek kadar zordur.
anlamak isteyen kıza anlatmak kolaydır ama bazı kızlar dalga geçer anlatırken yada anlamak istemezler, haliyle anlamayınca da salak durumuna düşerler ama anlatan kişi söylemek istediklerini içinde tutar ve sonucunda kızların futboldan anlamadığı ortaya çıkar. anlamak istemiyorsa zorlamamak gerekir.
abartılandır. erkek mantığının kavrayabildiği şeyi, kızlar neden kavramakta güçlük çeksindir ki?
Bunu yapabilen erkeği "Yılın erkeği" dalında altın madalyayla ödüllendirmemiz gereken durumdur. Allah kimseyi bu duruma düşürmesin.
-bak şimdi şurası bir mağaza.
+evet.
-şimdi burası 10.00'da açılıyor değil mi ?
+evet de ne alak.
-dur dinle! şimdi kapılar tam açıldığında sen ve şu kadın hücum edecek oraya.
+Saçlarını yolarım onun!!! ilk ben gireceğim hıh.
-tamam işte. kapılar açıldığı anda o kadın mağazaya yakınlık olarak senden daha öndeyse o ofsayttır.
+aa bu kadar basit mi ?
-anlamadın değil mi ?
+evet.
-şu metrisinnnn önüüüüü...
gereksiz bir konuşmadır. anlamak için bir erkeğin yardım ve tanımına da zaten ihtiyaç yoktur.

"korner ve kale vuruşu dışında; rakip takımın yarı sahası içindeyken, top, pası atan kendi takımından futbolcunun ayağından çıktığı andan itibaren, pası karşılayacak olan forvet (veya ataktaki bir futbolcu) ile kaleci arasında, (kalecinin takımından) başka bir futbolcunun olmaması halinde, atağa geçen kaleye yönelmiş futbolcunun düştüğü durumdur" denilirse kız niye anlamasın?

veya:

korner ve kale vuruşu dışında; a takımının oyuncusu b takımının oyuncusunun yarı sahası içindeyken, top, a takımından bir futbolcunun ayağından çıktığı andan itibaren, pası karşılayacak olan yine a takımı forveti (veya ataktaki bir futbolcusu) ile b takımı kalecisi arasında (kalecinin takımından) başka bir futbolcunun b takımı yarı sahası içinde olmaması halinde, atağa geçen, kaleye yönelmiş a takımı futbolcusunun düştüğü durumdur.
ofsaytı evlenene kadar evlilik hazırlığı yap daha basit. tabi genelleme yapmamak lazım aslında.
sanıldığının aksine zor olmayan şeydir.

ve esasında bu ofsayt anlatma problemi de körün attığı kuyuya taş misali suyu çıkartılıp espri diye sunulmaya çalışıyor. en aptal kız bile bu aptalca şeyi anlayacak kadar kapasitelidir. ama işte biz erkekler ''oo yeaa salaklar bilmiyorlar, mallar'' gibisinden kendimizi üstün görme kompleksiyle bok atma yarışında hız kaybetmiyoruz.
kızların ofsaydı bilmemeleri veya 22 kişinin bir futbol topu peşinden koşma hikayesi medyanın bizim ve onların zihinlerinde oluşturmuş oldukları zırvadan öte değildir.

dolayısıyla hafife almayın onları. esasında başbakan veya halkları yönetecek kişiler kadın olmalıdır. bir evi idare eden ve çeviren de onlar değil midir?
Biz kıza araba öğretmek gibi bir şeydir.
Şöyle ki : Mangoya girdiğini düşün. Yanında bir arkadaşın var. O kişi seninle aynı takımda yer alıyor. Karşı takımda da sevmediğin kızlar var. Lakin Mango öylesine kalabalık, öylesine kalabalık ki anlatamam. Sende takım arkadaşınla beraber bir bluzu beğendin. Karşı takımdaki sevmediğin kişilerde aynı bluzu beğendiler. Ama siz bu bahsedilen bluzu onlardan daha önce kaptınız. Kasanın kale olduğunu düşünelim. Karşı takımdaki kızlar da kasaya ulaşmamanız için savunma yapıyorlar ve kasanın önünde dikilmiş bekliyorlar. Senin de şöyle bir planın var. Takım arkadaşına diyorsun ki "Sen kasanın arka tarafına geç, ben sana bluzu atayım, ödemeyi yap ve bluzu alalım." Arkadaşın kasanın arkasına yani kızların arka tarafına geçiyor ve sen bluzu ona fırlatıyorsun. Bu durumda ofsayta düşersiniz. He ama böyle yapmazsanız, sevmediğin o kızlarla yüzyüze, tartışarak, çirkefleşerek aralarından sıyrılıp kasaya ulaşır, ödemeyi yaparsanız ofsayta düşmezsiniz. Ama şöyle bir şansınız da var. Sen tam bluzu fırlatacağın sırada arkadaşın kasa önünde savunma yapan kızların yanında durur ve sen fırlattığın anda koşmaya başlarsa ofsayta düşmeme ihtimaliniz var. Fakat zamanlamayı çok iyi ayarlamanız lazım. Çelişkili bir durumda gözler yan hakeme (bu durumda yan hakem kasiyer oluyor) çevrilir. Yan hakem devam etmenize izin verirse ve sizde bluzun ödemesini yapabilirseniz hem gol olur, hemde ofsayta düşmemiş olursunuz. işte ofsayt böyle birşeydir.
erkeklerin çok büyüttüğü bir mevzudur. maç izlemeyen, futbolla ilgilenmeyen biri olarak ben bile tek anlatışta anladım. sanırsın izafiyet teorisini anlatıyorlar. büyüttükçe büyüttüler bu konuyu da yahu.
(bkz: eşeğe integral öğretmek)
kızlara ofsayttan bahseden geri zekalıların da olduğunu görmemizi sağlamış olan durum. yai bir hatunla ofsaytı ne bok yemeye konuşursun ki. erkekle konuşması bile mallıkken hatunla... la neyse ben birşey demiyorum.
anlıyorsa şüphelenmek gerekir:

http://www.youtube.com/watch?v=7n-p44kKaWc

(bkz: it is a man)*
genellemelerden kaçınmak gerekir, zira bir maç izlerken hakem daha düdüğü çalmadan "ofsayt değil mi ya?" diyerek sizi şaşırtabilenler de olacaktır.
play-off un ne olduğunu anlatmak kadar zordur. (bkz: playoff)
imkansızdır. denemeye bile deymez. sonuç hüsran olacaktır.. bunun yerine daha kolayı olan penaltıyı anlatmayı denemelisiniz..
eğer ki futbola merakı varsa, kaşısındaki erkeği şaşırtabilir. ama benim gibiyse hiç anlatmayı denemeyin yani. bu konuda sizlere gayet katılıyorum. şimdi anlatın 5 dakika sonra yine sorarım. vazgeçtim valla he deyip geçiyorum.
anlamayan kız yoktur anlatamayan erkek vardır. hem anlatamadığın şeyi niye izliyorsun denilebilir bu tiplere.
bir erkeğe herhangi bir şey anlatmaktan daha kolaydır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar