bugün

"ofsayt ne saçma bi şey" deyü serzenişte bulunduğunuz adamın sanki çok önemli bir iş yapıyormuş gibi kasılmasını anlatan gözlem.. altı üstü bir futbol kuralını anlatıyorsun arkadaşım, bu kadar kasmana gerek yok ki?

ofsaytı eleştirince sanki gökten vahiymiş gibi algılayan erkeklerin yaptığı tuhaflıklar...

ve ortaya çıkan sorun; bir kıza ofsaytın ne olduğunu anlatmak(mış) peh, peh, peh...
ofsaytı bir türlü anlayamayan kadınların, futbola ve iyi niyetle futbolu minimal beyinlere aktarmaya çalışan erkeklere atmaya çalıştığı boktur. kuantum fiziği tırt bir ders olduğundan sadece ezberlenerek geçilebilir. fakat futbol bir yaşam tarzıdır. anlayamazsınız, uğraşmayın.
erkeklerin adeta "kırk yılda bir bizim anladığımız bir şeyi çözemediler, çaktırmayalım" mantığı ile yaklaştığı hadisedir. futbola meraklı olmadığım için, ofsayt da neymiş hiç merak etmiyordum. son zamanlarda kadınların ofsaytı anlayamaması çok konuşulur olmuştu ve anneme "ofsayt neymiş ki bu kadar abartıyorlar" diye sorayazdım. kendisi tam 6 saniyede ofsaytı açıkladı ve "hee o muymuş? e ne var ki bunda?" tepkim gecikmedi. erkekler de artık itiraf etsin reca ediyorum, biz bilerek karmaşık anlatıyoruz, eğleniyoruz sizle diyerekten.
güncel Önemli Başlıklar