bugün

herhangi bir sebepten ötürü balkona konulan kedinin bir saat sonra bakıldığında orda olmayışına bağlanan nedendir.

ulan kedi orda yoksa caddeye düşmüştür heralde başka ne olabilirki demedim ev, bina, apartmandaki diğer dairelerin balkonlarına kadar didik didik araştırdım. yoktu. düşmüşse aşağıda gören olmuştur dedim dükkanlara sordum. kimse görmemiş. yuh dedim nasıl kimse görmez 3. kattan kedi düştü yav.
kedi düşüp öldü bunu gören biri tuttu çöpe mi attı dedim gittim çöplere baktım yine yok.
yok abi yok eve tekrar baktım balkona apartmana diğer dairelerin balkonuna baktım yok.
kedi resmen uçtu gitti.
kediler 4 ayak üstüne düşer lafı varya tamam doğrudur da hatta doğru da bunun anlamı ilk önce ayaklarının kırılacağıdır .düştükten sonra yürüyüp gitcek değil ya. hadi dedim belkide öle oldu hem bi düşüşünü göreyim hemde ne tarafa gitti görmüş oluruz deyip doğruca belediyeye gittim.
bizim mahalledeki kameraları açtırdım. düşeceği yer olan bölgeyi o saat dilimi içinde taradık ettik
kedi yine yok.ulan nolduu lan bu kediye düşmemiş mi bu şimdi? kediler yüksekten düşünce ölmez efsanesinin yanında bi de nereye koyarsan koy evin yolunu bulur efsanesi kulaklarıma geldi. inandım. bakalım bekliyoruz kedi ölmediyse gelir öyleyse. gerçi biz bi yere koymadık balkondan fırladı ama yine yolu kaydetmiştir aklına umarım. ölmüş olsa zaten ölüsü aşağıda yada çöpte olurdu umuduyla bekliyoruz...

edit: 2 ay geçti. kedi demekki evin yolunu unutmuş...
çaylaklığa döndüğümü öğrenmeme sebeptir aynı zamanda bu başlık.
ama kedim hala yok.