bugün

önce kadınları entellektüel bir bakıs acısına iten, yani süslenmeye, tüketmeye, ömür törpülemeye degil, bir ekosistem yaratılmalı... kısacası kapitlizm yok edilmeli. fkat bunu da son 100 yıl da onc ugrası sonucu kimse basaramadı.
sanmıyorum kubada bile entellektüel bir bkıs acısına sahip bir kadının oldugunu...
Arkadaşlar böyle toplara girmeyin sizin ananız bacınız yok mu diye entelektüel Bi soru sorabilirler.
(bkz: mantık evliliğine sürükleyen nedenler)
anamız bacımız var. onların da tek derdi mobilya cekerek milleti huzursuz etmek, dogurmak, dedikodu yapmak, fitne fesat, alısveris..bu sistemde ortay cıkan kadın degil anam bacım kızım torunum, peygamber olsa bile tek derdi bunlar...
sen bu düşüncenle, direkt sıfır diyerek çok mu entellektüelsin? entelektüel herkes entellektüeldir nokta. hiç mi kapalılar yok lan bu hayatta? senin eşin kapalı değil mi? yaptığımı düşünebilirim.
kadın entellektüel olursa neden olmasın ;

--spoiler--
bana dedi ki ; teflon'cum fatih sultan mehmet istanbul'u aldığında dolmabahçe sarayında kalmıştır değil mi ? ben de yok, etap marmara dedim ve ayrıldık . diyen de mimardı üstelik.
--spoiler--
- Niccolò Machiavelli der ki ;
+ annemlere gidelim !