bugün

o insanı çok sempatik, tatlı bulduğunuz ve de sevdiğiniz için gerçekleşen durumdur! yapacak bi şey yok !!! *

not.aşktandır diyen tekdüzelere diyorum, çok güldüğüm insana aşık değilim!
bizim Merve yahu bu. A dese gülesi geliyor insanin. Sevecen, komik karakter bu olsa gerek.
iki ihtimal vardır;
1-gerçekten ince espriler yapan komik ve zeki biridir.

2-hoşlandığınız insandır.
sarhoşsunuzdur.
misal koministimam.

yani gülmemek mümkün değil, adamın tipini görünce direkt gülesin geliyor amk konuşmasına luzum bile yok. ehhehe.
şartlanmış reflekstir. en büyük örneği cem yılmaz'dır. adam naber dese yarılıyor millet.
ya aşıksınızdır ya da nefret ediyorsunuzdur...
araba itmek gibidir. arabayı iterken ilk başta zordur ama sonra kolaylaşır. gülmekte buna benzer ilk gazı verdikten sonra her şeye güler olursunuz. tabiki yakıtla daha kolay halledilebilir. nedir bu yakıt? alkoldür tabi ki.
Çıkar sağlayacağı birinin huyuna gitmek için yapılan davranıştır. O olmazsa geriye kalan tek neden çok yakınınızdır şevki kırılmasın,üzülmesin diye gülmeye çalışmaktır.
gülmüş olmak için gülmektir. riyakarlıktır. genelde cem yılmaz veya ata demirer stand uplarında olur bu tipler. tamam adamlar komik ben de gülüyorum ama, bokunu çıkarmayın ya zorla gülmeye çalışmayın amk ya. adam alnındaki teri silince gülenler var amk.
kesinlikle ya komiktir ya da o kişiye gerçekten aşıksınızdır. onun bir gülüşü bile yeterdir ağzının kulaklarına varmasına. off güzel şeydir be insanın içi bir hoş oluyor.
Ya gerçekten komiktir ya da şirin gözükme çabası içindesinizdir.
Onu sevmektendir.
belki de çekici bir insandın gülünen. sonuçta sadece komik olan şeylere gülünmez. bazen öylesine gülersin gözlerine bakarak. di mi?
(bkz: fingirdemek)
seviyorsa yada o an onunla ilgili hayaller kuruyorsa.
(bkz: cem yılmaz)
aşktandır.
Bir insan ya çok yakışıklıdır (bkz: herkes kendi derdinde) ya çok komiktir (bkz: cem yılmaz) ya da siyasetçidir (bkz: bülent arınç).
karşı cinsler arası hoşlanma belirtisidir.

hemcinsler içinse;
(bkz: ibneliğin lüzumu yok)
Bu tür insanlar zekâlarıyla harmanladıkları, espri yeteneklerini o denli iyi kullanırlar ki, evet her dediğine gülersiniz...
Şaklabanlık yapmazlar, saçmalamazlar, espri yapacağım diye kasmazlar, cümleler ağızlarından dökülüverir..
Ortamların vazgeçilmezleridir....
Değer verdiğinizi gösterir.
aaa bugun kankim derste sessizce bisiler soyleyip guldu duyamiyom ama kesin komiktir deyip guldum. cunku kesin komikti.
gerek yoktur.. sonra kendini bir şey sanıp bir tarafları kalkıyor.
gülen kişinin karşısındakini gazlayıp taşşağa sardığının göstergesidir.