bugün

mallık. (bkz: bir adam 7 sinde neyse 70 inde de odur)
sevgili ilişkileri boyutunda bakılırsa boşuna kendini kandırmaktır. siz karşı tarafın değiştiğini düşünseniz bile en ufak bir tartışmanızda her şey başa dönecektir.

bir insan ancak hayatınızdan çıktıktan sonra sizi değiştirdiğinin farkına varırsınız, karşı taraf için de bu çok geç anlamına gelir.
aptallıktır.
yobaz ve ırkçıysa karamsar olmamak lazım ama nah değişir.
değişmesi için iyi bir neden olmadığı sürece boş yere kürek çekmektir.
olmaz aga, olmuyor. Kendinize bakın mesela, dönüp dolaşıp aynı bok oluyorum.
degişmeyen tek şey degişimin kendisidir.
Yüzemeyen bir hayvan olduğunun farkında olan akrep, bir gün nehrin öte yanına geçmek zorunda kalır. Ne yapacağını düşünürken kıyıda pinekleyen kurbağayı görür.

Akrebin kendisine yanaştırığını fark eden kurbağa korkudan suya atlayıp uzaklaşmaya başlar. Akrep yalvaran bir ses tonuyla sorar:

“Kurbağa kardeş; karşıya geçmem gerek. Beni sırtında taşır mısın?”

Kurbağa büyüyen gözleriyle cevap verir.

“Daha neler? Beni sokup öldürürsün!”

“Olur mu?” der akrep. “O zaman ben de suya batar, boğulur, ölürüm”.

Kurbağa biraz düşünür ve akrebe hak verir. Kıyıya çıkar, onu sırtına alır ve karşı yakaya doğru yüzmeye başlar. Yolun yarısında ensesinde bir sızı hisseder. Vücudu hızla soğumaktadır. Kolları, ayakları hissizleşir. Beraber dibini boylayacakları suya batarken son nefesinde sorar:

“Hani sokmayacaktın akrep kardeş?”

Akrep mahsun, mahçup, çaresiz cevap verir:

“Ne yaparsın kurbağa kardeş; ben akrebim, huyum bu.”
zaman kaybıdır.
Olmayacak duaya amin denmez miş, olmayacaktır. Boşuna inanıp beklemeyin, vurun kıçına tekmeyi.
Bence o insana bir tür hakaretvari olan bir beklentidir. Onu o şekilde tanırsınız hatta belki de aşık olursunuz ama bir vakit sonra ortaklık bulamayınca saçma bir beklentiye girersiniz. Böyle bi şeye inanmak önemli değil önemli olan bunu isteyecek kadar o insanı hiç sev(e)memiş olmak. Şimdi söyleyin bir insanı değişmeden de sevebilir misiniz?
asla öyle bir şey olmayacaktır.
Seven ve şikayetçi taraf olan kişinin olmayacak şeyi beklemesidir, zaman kaybıdır.

Bi insan ancak kendi isterse değişir, onun dışında sizi köpek gibi de sevse sizin değişmesi gerektiğini düşündüğünüz şeyi o kendisi için gereksiz görüyorsa ( ki insan fıtratı gereği öyle olur ) , sizi kaybetmek istemediği için restini çekmez ama değişmez de.
kestirirse neden değişmesindir.
Boşa kürek çekmektir. Ki zaten bi insan seviliyorsa olduğu gibi sevilmelidir. Karakterler 3 yaşına kadar oturduğu için üzgünüm ki yapılacak hiç bir şey yok artık.
bir umuttur değişeceğini düşünmek.
ameleliktir, insan değişirse de kötü yönde değişir hiçbir zaman sizin istediğiniz gibi olmayacaktır enayilik yapıp beklemeyi bırakındır.
Televizyonun içinde minyatür insanlar olduğuna inanmak kadar mantıklıdır.
Imkansız olay matematikteki boş kümeye eşdeğerdir insan 7 neyse 70 de gene aynı kişidir.
(bkz: vakit kaybı)
ben inaniyorum insanin degisicegine degisir olgunlasir.on yargiyla yaklasmasaniza.
büyük bir yanılgıdır, geniş çaplı pişmanlıklar doğurabilir.
Kişinin kendinden pay biçerek beklenti içerisine girmesi gereken durumdur. Ben ödün verdiysem kendimden o da vermelidir.
Yersiz olmayan inançtır. Çünkü insanlar değişir.

Hiçbir şeyin sabit kalmadığı, sürekli bir değişimin hakim olduğu dünyada insanın değişmemesini beklemek yanlış olacaktır. Hatta derler ki yedi yılda bir bambaşka biri olurmuş insan.

Yani değişim kaçınılmaz ama; nereye doğru değişim? işte asıl soru bu olmalıdır.
insanlar değişmez, zaman geçer.