bugün

Eşitliğin, fiziksel farklarla karıştırılmasından doğan, bir yanılgıdır. Erkek ve kadın insani konularda eşit, ancak fiziksel farlılıklara sahip canlılardır. Bu farklar, birini diğerinden üstün kılmaz, farklı kılar! Yoksa bu mantıkla, " o zaman sen de doğur görelim, sen de ayakta işe görelim" gibilerinden gereksiz, anlamsız, sığ bir tartışmadan başka birşey çıkmaz ortaya...
okumuş, kendini geliştirmiş, idealist, zeki kadındır. erkeklerden tek eksiği bi parca cürümüş ettir. Zaten aklı basında kadının işine yaramadıgından o et parcası cokta eksiğikliğini görmemektedir.
bildiğin, normal, kanlı canlı kadındır.
aslında salaktır bi bakıma doğru.

çünkü hala kendisini bir ayrımcılığa tabi tutan kadındır.

kendisini insan olarak vatandaş olarak görmeli haklarını ona göre değerlendirmeli.

ha güçlü filan olayım da diyorsa body buildinge gitsin ben ne yapayım.
erkeklerle eşit olcaklarını sanmaları saçmalıktır. bir erkek olarak, erkeklerden daha üstün olduklarını kabul ederim (bkz: respect)
türkiye'de yaşıyorsa * yanlış düşünen kadındır.
ütopyada yaşayan kadındır. kağıt üstünde eşitlik ne kadar sağlansa da uygulamada asla tam olarak gerçekleşmesi mümkün değildir. o kadını gece geç bir saatte tenha hatta yakınlarında birahanelerin olduğu bir sokakta tek başına bırakacaksın. buyur sana eşitlik bacım.
"madem öyle git askerlik yap" diye çıkışacağım kadındır.
kendisini sonradan aşağılayacak bir evlat doğurup sözlüğe salmıştır...
(bkz: bu seferlik bir şey demiyorum ama bir daha yapma)
doğru düşünen kadındır. bir kadın ve bir erkek eşit değildir. ne zaman ki erkekler doğurmaya başlar o zaman eşitlenebiliriz. bu olana kadar ben kadın üstünlüğünü kabul ediyorum.
(bkz: pozitif ayrımcılık)
hakları bakımından kimi zaman gerçekçi kimi zaman hayalperest kalan kadındır.
oysa sadece yarım yamalak erkekle eşit olabilir.

görebildiğim en yakın örnek başlığı açandır.
Yediği haltın farkında olmayan kadın cinsidir. Ayşe Kulin'i dinledikten sonra böyle düşünüyorum.
Otobüste esitiz diye asla yer vermedigim bayan modelidr..!
ayakta işiyemediği halde biz eşitiz diye feryad eden kadındır. yamuluyordur.
fiziksel olarak eşit olmadıklarını bilen kadındır.sadece haklar açısından eşit olmak ister.örneğin iran da bir erkek bir kadını suçladığında kadın suçsuz olduğunu ispat etmek zorunda iken bir kadın bir erkeği suçladığında kadın erkeğin suçlu olduğunu ispatlamak zorundadır*.adaletsizliktir.erkeklerin üstün oldukları inanmaları egolarını tatmin isteğidir,yobazlıktır.
utanmayıp boks yapan kadındır.
Başlığı açan arkadaşa teşekkürler.. Ancak kadınlar erkeklere haklı olduklarını hissettirip onları içten yönetmeyi başarabilen yegane zeki varlıklardır. Ayrıca erkeklerin yaptığı her işi yapabilirler, hatta çoğu daha da iyi yapar. Türk toplumun geri kafalı kesiminin "kadın" tanımından kurtulabilmiş bir kadınsa, çoğu erkeği de geçmiş kadındır. Yani başlığı açan arkadaşa nereden geldiği sorulur?
Doğru düşünebilen zannetmekten ileri eşit olduğunu bilen haklı kadındır.
Fiziksel olarak erkekler kadınlara eşit değildir,zaten dünya üzerinde yasayan hiç bir canlının dişisiyle erkeği fiziksel olarak aynı olamaz imkansızdır maalesef ki karıştırılan mevzu hakların eşit olmasıdır,madem erkekte bulunan beynin aynısı kadındada var neden aynı derecede hak sahibi olmasınlar , veya biri diğerinden niye üstün olsun. Atatürk'te 30 mart 1923' de vakit gazetesinde yayınlanan bir beyanatında;
"insan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan oluşur. kabil midir bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünü ilerleyebilsin? mümkün müdür ki bir cismin yarısı toprağa bağlı kaldıkça, öteki yarısı göklere yükselebilsin?'' diyerek son derece net bir şekilde açıklamıştır bunu.

(bkz: kadın haklı beyler dağılalım)
yanlış düşünen kadındır. bu doğanın kanunudur, kadın ve erkek eşit değildir, olamaz. bakınız psikolojik açıdan; kadınlar kolay ağlar, kırılır, naifdirler, zariftirler. erkekler; sert canlıdırlar, dayanıklıdırlar, daha soğukkanlıdırlar. bakınız fiziksel açıdan; kadınlar güçsüzdürler her ne kadar salonlara da gitseler kas da yapsalar erkeklere oranla güçleri ve kas yapıları zayıftır... peki diğer farklar; sosyal açıdan, siyasal açıdan, doğanın kanunu açısında.. tamamen farklıdırlar tek ortak yönümüz varsan o da insan oluşumuzdur. buda bize sadece insan hakları konusunda eşitlik tanır. buna göre kadınlar ve erkekler eşit değildirler...
peşin not: kızım...
doğru düşünen kadın, yanlış düşünen erkektir. Fiziksel olarak belki eş değildir ama zeka olarak da eş değildir.

ayrıca (bkz: bir kadınla eşit olabileceğini düşünen erkek) *
Ülkesine göre değişir o...! Bir Türk kadını Türk erkeğinden genellikle üstün değildir. Ama bir Avrupa kadını, bir Türk erkeğinden genellikle daha üstündür.
nedense her zaman, eve ya ; "aşkım ben gelsim" ya da "anne ben geldim" diyen erkekleri gören kadındır. kandırmayalım lan birbirimizi, zaten burada da onlar için yazmıyormuyuz.
çoook büyük hata yapmış kadındır. zira başlığı açan yazarı ele alırsak, bir kadın nasıl olur da bir erkekle eşit olabilecek kadar alçalabilir. hatta yerle bir olmayı bırakın, çukur kazıp eksilere düşebilir?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar