bugün

cevabı: "hacım 'gerektiği zaman' ısıtıp ısıtıp gündeme getireceğiz. biraz da palavra haberlerle süsleyip telefon konuşmalarıyla bezeyip sunacağız"dır.

akp hükümetinin ve yalaka basınlarının göz boyama amaçlı olarak ergenekon dedikleri (varsa)olayı nedense bu aralar pek gündeme getirmemelerine yönelik olarak sorulan sorudur.
(bkz: eylül ayında tekrar vizyonda)
yargılamaların tam sürat devam ettiği davadır. gündeme getirmeyen bizzat holding medyasıdır, andıç medyasıdır. çünkü çarpraz sorgulamalar esnasında ümit sayın ve sair sanıkların itirafları pek işlerine gelen şeyler olmadığı için gündeme getirmemektedirler. yani ne bileyim, sadece holding medyasından takip ederseniz dünyayı, böyle azotlu bi netice çıkar ortaya. ha yeni bi tutuklama dalgası ise ne oldu o davaya diye dediğiniz şey, delilsiz bir tutuklama olmadığının kanıtıdır şuanki durgunluk.
başı ezilmeye devam etmektedir.
destanı gibi oda dağı yarıp gitti.
Balonlaştırılmış gündemin, solmuş halidir. sırada başka ergenekon benzerleri çıkabilir..
bugün mezuniyet töreninde görmüşler, derece ile okul bitiren subaymış....
referandumdan bir evet çıksın da o da aynı sandıktan çıkıverir.
vadiden çıkmak için bozkürd'ü bekliyorlar...
yeni bir darbe planı yapıyorlarmış. kod adı "silivri'den çıktım yola" olacağmış.

inanmayın amk, yarın taraf'ta okursunuz...
türklüğün efsanesi olan ergenekon hep varolacak. ama vatanseverleri içeri tıkmak için üretilen yapay ergenekon oluşumları miadını dolduracak, amacına hizmet ettikten sonra bir haftalık hafızalı topluma unutturulacak. adım adım ilerlenen bop projesinde buna karşı çıkabilecek herkes gece yarısı senaryolarıyla birer birer cezaevlerine konuluyorken, böyle bir örgüt vardır diyenler acaba hiç düşünmezlermi? yarın bir gün bu sistemin tepesi atarda zaloğlu rüstem terör örgütü diye bir örgüt var deyip bizi de teker teker içeri almazmı diye?..... kürtçülere, ayrışmayı savunanlara şak şakçılık edeceksin, milliyetçilik faşistliktir, engellenmeli diyeceksin, sonrada kalkıp kürt şovenlerine alkış tutacaksın. bu ne yaman çelişki böyle. o sanal ergenekon terör örgütü zaten ortadan kalkmaya mahkumdu. ha bu sizin için bir sürprizse sorun muhakkak sizdedir.
referanduma kadar gündem değişmesin diye rafa kalktı. akp sıkışınca veya chp nin oyu artmaya başlayınca raftan inecek.
(bkz: ölmedi içimizde yaşıyor)
suçun niteliği ortaya çıkmaya başladıkça suçluyu öven kalemler azalmaya başladı ve dava normal bir yargı sürecine girdi.
siktim öldü..
türklerin varoluş destanıdır. tarihimizin en önemli destanlarından bir tanesidir.
akp rantını aldı, gitti, bitti...
ergenlik dönemi sona ermiştir veya hala ergene konuktur.
savunulacak tarafı kalmayınca candaş medya tarafından gündeme getirilmez oldu. dava sürecini stv haberden takip etmeye devam ediyoruz biz.
zaman gzetesi yarın yazar yalan yanlış bişi takip edersin.
(bkz: zamana yalan deyip milliyete inanan zavallı)
(bkz: davayı cumhuriyetten takip eden at gözlüklü)
düdüt: 2. bakınızı eklemek istedim.
1. inceleme :şimdi incelemeye alıcak olursak ''ergen-e-kon'';

piyasada ne kadar ergen veya ömrü boyu ergenliğe çarptırılmış şakirt varsa inandı ve bu kaçış planının adına bütün ''ergenlere-konduk'' niteliği vererek alayımıza kondurdurlar.

2. inceleme :gene tılsımlı kelimemizi ele alıcak olursak ''ergen-ikonu''* ;

şimdi burda da ergen faktörüyle karşılaşıyoruz. bu ergenler bizim şakirtçiklerimiz bildiğiniz gibi ve ikonu da pek saygıdeğer rte miz olursa;

yani burdan ne çıkıyor ergenekonumuz ;

o bir oyuncu,
o bir pottır,
o bir ehli müslim,
o bir dalkavuk,
o bir ishalden doğan sulu kaka,
o bir şakirt baba
o bir ki üç
ergenikonumuz pek sevgili rte!

saygılar...

mehapenin 40. yılını unutmadık tabi kutlu olsun a dostlar...
"gündemde merak etme" denilesi tespit. ayrıca bazı kesimlerin illaki ergenekonun ismini duyurmalarına gerek kalmıyor...yenileri çıkıyor taze taze...hiç merak etmeyin...
hala daha durmakta. bir kısmı silivrideyken bir kısmı görev başında. görmüyomusunuz referandum zamanı dönen dolapları?
düne kadar tanımadıkları isimleri bu gün vatan severlerimiz diye sahiplenenleri gördükçe gülüyorum yahu. çok yaşa ergenekon.
vatansever, doğu perinçek? yalçın küçük?
sevilen vatan hangisi acaba?
son zamanlarda sıkça aklımdan geçen cümle. sanırım gündem kalabalık diye ses çıkmıyor o taraftan. kimse gözaltına alınmıyor falan. sınır ötesi harekat ile deprem haberleri arasına deniz feneri sanıklarının tahliyesini sıkıştırmışlardı göz ucuyla yanlış görmediysem. yanlış görmüş olabilirim zira televizyon kanalları çok az yer verdi bu habere.

neyse gündem biterse yeniden gözaltına almalar başlar. ya da yeni kasetler servis edilir asker ile alakalı. ilgi ile izliyoruz arkası yarın kuşağı gibi. ne zaman ne olacağı hiç belli olmuyor.