bugün

kitap okumak başka bir hayata, bir hikayeye dokunmanın, aynı zamanda bilgiye ulaşmanın en ucuz ve en kolay yolu. bu yüzden arkadaşa, sevgiliye, anneye, babaya, kardeşe kitap hediye etmek yapılabilecek en ince davranıştır.
Bana alınabilecek en güzel hediyedir; ancak kimseye almadığımdır.
Birine verilebilecek en değerli hediye bana göre kitap. Yalnız kaliteli kitap olmalı elif gibi sevmek tarzı kitaplar olmamalı.
Eğer ahmet hamdi'nin kitaplarından biriyse beni fazlasıyla mutlu edecek hediyedir.
sekiz yaşındayken kuzenime hediye etmiştim doğum gününde düşünün o zaman bile ne kadar elit bir insan olduğumu, neyse hâlâ dalga geçer benle doğum günümde kitap aldı diye, bazı insanlar odundur hiç değişmez.
aldığım ilk doğum günü hediyesidir. 1. yaş günümde gelen "ilerde senin de harika bir çocuk olman dileğimle" notuyla aziz nesin imzalı, şimdiki çocuklar harika kitabıdır. maneviyatı ve bendeki yeri çok büyüktür efenim.
sayfalardan birine yazılacak gizli bir notla dünyanın en güzel hediyesine dönüşebilir.
değerlidir ve bir ömürlük hatrı vardır, adam gibi bir kitapsa.

sınıf arkadaşlarımın aldığı ve hepsinin baştaki sayfalara dileklerini yazdığı kitap yıllar geçse de saklanacak...
Çok güzel hediyedir özellikle biyoloji, tarih veya astronomiyle alakalıysa.
eğer sevgiliyeyse ve kitabı kendiniz yazmışsanız dünyanın en güzel hediyesidir.
paketlenmeden verilirse sorun olmaz ama, paketlenmişse başka bir şey sanılabileceğinden insanların boş yere heveslenmesine neden olabilir.
Yarın doğum günüm 19 yaşına girecek birine hediye edecek kitaplarınız varsa talibim.
kesinlikle çok anlamlı ve güzel bir hediyedir. tabiki önüne geleni almaktan ziyade kitabı aldığın kişinin sevdiği, daha önce istediği bir kitap alınmalıdır. bu onun en sevdiği yazarın kitabı olabilir, yönetmenin eserlerini inceleyen bir kitap olabilir ya da ilgilendiği bir şey üzerine şimdiye kadar yapılmış en iyi inceleme vs. bu şekilde devam eder ve gider.

ayrıca beni en çok sevindiren hediye türüdür. 'doğum gününde kitap mı alınır la?' diyen adama söylemek isterim 'tişört, kot, ayakkabı gibi kullanıp atılabilecek bir hediyeden ziyade çok çok iyidir.'
2 gün sonrada benim doğum günüm geçen yıl batak gecesinde sürpriz kutlama yapmışlardı pastayı yiyip kaybetmiştim.
dogum gunum olsun ya da olmasin, aldigim en guzel hediyedir. ayni zamanda birine verebilecegimi dusundugum en guzel hediyelerden biridir de.
Guzel aslında.