bugün

(bkz: panik atak) ağzına sıçiyim ben onun.
çoğunlukla birilerini ya da bir şeyleri özlemek sonucu oluyor. kötü bir durumdur. hem de çok kötü.
Genelde geceleri uğrayan mutsuzluktur. Gelir kolay kolay gitmez önce sizden bir şeyler alması gereklidir. Gelir vaktinizi alır, umudunuzu alır, sizi kararsız biri yapar ve gider. Sonra aslında özlemediğiniz ama sırf o an ki zayıflığınızdan dolayı birilerini kıskanırsınız, özlersiniz. Kendinizi hiç gibi hissedersiniz, değersiz işe yaramaz. Sonra saçma sorular sorarsınız madem sevilmiyorum neden varım? gibisinden. Tarifsiz duygular yaşarsınız kendi içinizde boğulursunuz sabah olur bunlar geçer ya da geçtiği sanırsınız.
insanı hayattan soğutan psikolokluk bir durumdur. Bunalım takılmayı sevenlerin genel ruh halidir.
kapali kapinin anahtar deliginden birden sizar mutsuzluk. icinde derin duygular barindirir. mutsuzluk denip gecmemesi lazim bunun, gelecek kaygisi, yalnlizlik, huzursuzluk, umitsizlik gibi bir cok duygulari icinde barindirir. sebebsiz degildirde sadece sebebi o an akila gelmez, alt beyinin bize oynadigi oyundur adeta can yakabilen oyun, cogu zaman kuralsiz olan oyun.
Ah bu sarkıların gözü kör olsun durumudur.
eski bir anı gelebilir akla. illa sevgili değil tabiki. bir daha yasanmasi muhtemel olmayan anılar sanki biri ölmüş gibi hissettirir. bir daha aynısı yasanmaz, yasanamaz. bütün bunlar saniyenin onda biri gibi bir zaman diliminde olur ve bir bakmışsınız içinize öküz oturmuş.
Geldi yine bu duygu. Mutsuzum sözlük yine çok mutsuzum. Halime şükretmem gerekiyor aslımda biliyorum ama dönem dönem herşeyi herkesi bırakıp gidesim geliyor. Mesai saatlerinin rahat olduğu bir şim var, kendimi idame ettirecek kadar paramı kazanıyorum, sağlığım da yerinde antidepresanım sağolsun ama olmuyor yine de.

Enayi yerine koyulmaktan çok sıkıldım artık. Dedim ya mesai saatleri rahat diye affedersinde bunun bokunu çıkaranlara tahammülüm kalmadı. Aynı işi yaptığın aynı parayı kazandığın insanların sen çalışırken eve gidip uyumasına bi de bunu utanmadan gelip yüzüme söylemesi çok zoruna gidiyor insanın. Neymiş efendim gece uyuyamış tamam bir kere olur iki kere olur idare edersin de hafta 5 günse 4 ünde de yapma bunu.

Bu insanları gördükçe isyan edesim, aradaki tüm bağları koparasım geliyor sonra sabır diyorum. Yine çok darlandım bak.
Bir anda gelen nedensiz mutluluk gibidir. Bekleyin geçer...
genelde akşamları falan ortaya çıkar.
halk arasında içine öküz oturmak olarak da bilinir.
can sıkıntısının öncülük ettiği, genelde uzun sürmeyen haldir.
Öyle bir mutluluk varsa lütfen şu an gelebilir mi dedirten mutluluktur. Gelsin artık kardeşim yoruldum burda artık.

Edit:mutsuzluğu bile mutluluk diye okumuşum gel artık mutluluk
hastalığımın, hasta olmayan insanlarca yapılan en kolay tarifidir.
aslında nedensiz olmayan mutsuzluktur. gün boyu bilinçaltımızda bin bir sorunumuzu düşüne düşüne geziyoruz. sonra kafamızın sakinleştiği ilk anda onlar ortaya çıkıyor.
güncel Önemli Başlıklar