bugün

insanın kendini garip hissetmesine ve istemsiz olarak salakça sırıtmasına sebep olan, herkesin deneyimleyemeyeceği garip olay.

lan... ahahaha! şarkı sözuları ne lan, ahahaha!
bi de yükses sesle, heceleyerek iletişim kurmaya sağlanır.
(bkz: türkçe bilen bir amerikalıyla türkçe konuşmak)
omegle sayesinde gerçekleştirdiğim olay. evet, omegle'deki insanların çoğu türk, ama konuşturduğum kişi, amerikalı bir kızdı vallahi.

ingilizcemi geliştirmek için girdiğim omegle'de, anlayamadığım cümleler için google translate'e başvurmaktan sıkıldığım bir anda, karşımdaki amerikalıya; "ingilizcem çok iyi değil. google translate sayesinde yazabiliyorum. istersen sen de dene." dedim. denedi, çok iyi oldu çok da güzel oldu.
el işaretleri ile takviyeli bir şekilde go go go go sonra biraz yana dönülüp biraz da bu tarafa gooo ve sona ulaştığında da dur işareti ile birlikte stoooop. ('o' kesinlikle uzatılmalı) en sonunda da Türçe olarak hadi eyvallah cümlesi yerleştirilir.

bu anlatım şekli o kadar isabetlidir ki, turiste şehir turlatırsınız. gideceği yere eninde sonunda varmış olur ama oraya gidene kadar her yeri gezmiş de olur.
ebeveynler genelde bagırarak konusur. sanki bagırınca derdini anlayacak karşındaki. yahu adam sagır degil ki sadece türkçe bilmiyor.