bugün

kişinin kusmasıyla son bulur.
mesela akp icraatlarından, uzungöl'ün etrafına beton dökülüp havuza dönüştürülmesini savunur. iyisi mi bulaşmayın.
(bkz: deniz feneri nde 50 trilyon kayıp)
sinirden kendinizi sikmenizle son bulur.
hayatınızda yaşayacağınız en eğlenceli deneyimlerden biridir.
sevdiklerinizden helallık almakla son bulur.
olay dönüp dolanıp din'e geleceği ona görede din tartışılamayacağı için kişinin kafirlikle dinden çıkmakla suçlanacağı tartışma(??) olur. misal ben her ay bir kaçkere dinden çıkıp duruyorum. iyisimi bulaşmayın.
bu yazılanlar tüm parti mensupları(maaşlı-faydacı) için geçerlidir. çoğu lafı bol,empatisiz,tahammülsüz tiplerdir. hata görmezler,partisini över de över. bolca yalana varan mübalağa yaparlar. doğrulanmamış iddialarla ahkam keser. özetle akp ye mahsus değildir. hatta onlar iktidar olmanın rahatlığı ile daha tahammülkardır;halk bizi seçiyor sen ne dersen boş diyerek.

chp-mhp ve özellikle uç sol gruplar şu an daha edepsiz,tahammülsüzdür,seçilememekten. partilerde yer alan bir çok dostumla parti programı,partililer ve geçmiş dönemlerde yapılanlar üzerine yaptığımız tartışmalarda bana bile sinirlenir,saldırmaya kalkıyorlar. düşmanları olan akp dahil hiçbir partiyle ilgimin olmadığını bildikleri halde delirip,bana bunları yapanlar o sinir-kıskançlık ile allah bilir halka neler yapıyorlar.
(bkz: akıntıya kürek çekmek)
eğer chp yada mhp gibi bir partinin holiganıysanız polemiği zate siz çıkarırsınız.
deveye hendek atlatmaktan daha zor olandır.
koyundur . boyna melemekten kafa şişirir.
muhalifseniz mutlaka bu tartışmanın sonucunda kaybeden taraf siz olursunuz.
cahile laf anlatmak rüzgara ıslak çalmak gibidir. ya cinayet ya da karakolda son bulur.
demokratik hakkını kullanarak bir partiye oy veren vatandaşı taraftar olarak nitelendirenlerle polemiğe giriyorsa, zaten aynı ayardadır ikiside.
asla alta kalmayıp veya mağlup olmayacağım bir tartışma olur.tabi tartışma sonucunda akp'yi bırakmayacak o kişi ama en azından utanacaktır biraz.
postalcı ve baskıcı zihniyetin taraftarlarının göt olmalarına rağmen sadece boşa konuşmasıyla sonuçlanacak durumdur.

akp kadar hiç biri bu ülkeye hizmet etmemiştir. sadece laiklik, asker ve ırkçılk üzerine siyaset yapan partiler bu ülkede hep muhlefette kalır çünkü ülkenin yararına hiç bir projeleri yoktur.

ancak duygu sömürüsü ile kemikleşmiş oylarını kaybetmemek için her türlü boka bulaşırlar.
okuduğum kadarı ile muhaliflerin fantazisidir. iki kişiden biri onlara oy verince, "seçimde yenemiyoruz, bari beni kale alsın ve tartışsın da zevksel doyuma ulaşayım" anlamında bir dilektir.

not:akp li değilim,sadece siyaset bilimcisiyim. bu tahammülsüz,kendini aydın sanan at gözlüğü ve zihin yapısı nedeniyle hep iktidar oluyor adamlar. ders almıyorsunuz ey muhalifler hatanızdan.
Gereksiz bir eylemdir. Televizyonda duyduklarının aksini söylediğiniz için size uzaylı gibi bakar. Bu tipler sadece oy vermezler taparlar adeta.