bugün

aslında insanın kendisinden utanmasıdır bir nevi. bim poşedi ne arıyor senin evinde? demek ki oradan alışveriş yapan birisin belli ki. e ne bu kendini saklama, oldugundan farklı biri gösterme çabası? bim insanısın. nerede ucuz yiyecek var sen oradasın. çoklu jelibon alıcısısın işte. nedir yani bu bime gitmiyorum ayakları? çok ayıp ediyorsun vallahi.
son moda davranışlardandır.anlamsızdır. artık insanları alışveriş yaptığı yere göre değerlendirecek kadar düştük ötesi var mı?
internetteki ergenlerin bim ile dalga geçerek insanların bim den çekinmelerini oradan alışveriş yapmaya çekinmelerini başkalarının onu bim de görmemesini istediği gibi sorunları ortaya çıkarmıştır. son sorun ise bim poşetinden utanmaktır sanırım. yersizdir.
utanılmaması gereken davranıştır. sonuçta biz türk halkıyız ve nerede ucuz mal varsa oradan alışveriş ederiz. ayrıca bim toptan fiyatına perakende satış yaptığı için kaliteli olan malı da ucuza almış oluruz. zengin kitle, fakir kitleyi ezmek istediği için bim marketleri ile de dalga geçmiştir. sonuç olarak fakir kişi de bundan eziklik duyup bütün bim poşetlerini yakacaktır.
ne varmış bimde yahu şahsen öğrenciyim tek tercihimde bim oluyor nerde ucuzsa ordan alışveriş yapmak lazım arkadaş bimden alışveriş yapıyormuş haha ezik gibi muameleler çok saçma göğsümü gere gere sokak ortasında 5 6 bim poşetiyle dolaşıyorum peh.
bimden cikinca kosarak eve gitmenin sebebidir.
a 101 den alışveriş yapan kişinin eve gelip bim poşeti görünce yaşadığı duygudur.

gidersiniz bim poşetinin yanına.

o güzelim bim poşetini çoktan çöp torbası yapmışsınızdır bile.

mutfağa girdiğinizde sanki size bakar o poşet.

gözlerinizin içine.

sanki

"neden" der gibi.

utanırsınız.

işte o an.

bir poşetten utanırsınız...
Bi tarafin yetiyosa git macrocenter'den al her seyini utanmasıdır.
bir türkmarkasının posetinden utanmayın.
Kesinlikle yaşlanınca geçen durum. Hatta yaşlanınca daha bir gurur verici hale geliyor. Misal:

- vay mal gitmiş migros tan sütü 3.55 TL ye almış ben bim den 2.15 TL ye aldım. Zuahahhahah.
Kalitesiz ürünler marketi.
Bim falan diye ayırmadan genel olarak poşetin dopdolu olmadığı sürece garip görünmesi durumu. Ha içinde market alışverişinden alınan şeyler varsa herkes seve seve döner o eve. Kimse ah poşet bim ne yapacağım dramasına girmez
fazlaca mantığı olmayan eylemdir. bim bu ülkenin bir gerçeğidir..

15 yıl önce ( before )

görsel

15 yıl sonra ( after )

görsel
macro center poşetiyle amsterdam'a tatile gitmek.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar