bugün

behlül ün aynı anda hem yengesini hemde kaynanasını götürerek combo yapması durumudur.
ana haber bültenlerinde "behlül'ü sokakta görünce kaçmaya başlıyoruz" diyecek şahısların türemesine sebep olabilecek hede.

(bkz: yakalarsam tık tık)
aşk-ı memnu adlı eserin bu kadar sapıtılmasıyla filmi izlemeyen ancak konunun ne olduğunu ve ne b.ka sardığını bilen biri olarak güldüğüm olaydır. çatlasın bihter! nasıl getirdi çocuk bir kamyon dolusu gülleri konağa? yok konak yaprak dökümündeydi. neler oluyor bana?!
kaynanan seni seviyormuş halk deyişinin tam karşılığını aldığımız durumdur.
vodafone un hepimizin kocası olması gibi bir durumdur.
yalan rüzgarı'na donmus dizideki carpikliklardan sadece biri.
(bkz: kay mana)

(bkz: iğrenç entryler)
kaynanasını götürmüş bir insan görmektir. türk ahlak yapısına uymayan dizi daha nereye gidecektir? daha behlül kimleri götürecektir? saçma dizinin son bölümlerinde yengesine kayan behlül'ün yengesinin üvey kızına yüzük takmasıyla ortaya çıkan durumdur. (dizi trt'deyken güzeldi ama özel kanal olunca saçmaladı.)
sabah programlarına konu olması gereken bir durumdur.
behlül için farketmeyecek durumdur. behlül yine herzamanki gibi işine geleni bafileyecek, gönlünü eylecektir. gelecek bölümlerde bihterle nihal saç saça baş başa kavgaya tutuşurlarsa izleyiciler hiç şaşırmayacak, reytingler tavan yapacaktır muhtemelen efenim.

(bkz: aşkı memnu)
(bkz: alan memnu n veren memnu n)
behlül veya bihter için sorun yaratmayacak durumdur.

(bkz: akacak kan damarda durmaz)
(bkz: kaynanan seni seviyormuş)*
(bkz: aşk ı orgy)
(bkz: kaymak kaynana)
(bkz: behlül ün bihter e kayması)
'anasına bak kızını al' atasözünün en popüler örneğidir.
aile fantezileri olduğunu gösteren durum. adam ailenin her bireyi olarak koydu karıya.
"kaynım geldi,zaten o onla birlikteymiş. zaten benim kayınpederim de onla ilşkiye girdiği için ben...", "muhtar bana atladı." gibi olaylardır. (bkz: hani marjinal bizdik)
(bkz: yaran yanlış okumalar)

bihter in behlül e kaynaması ..
bihter in; biri adnan dan diğeri behlül den ikiz doğurmasıyla kim kimin nesi daha da karışacak gibi görünüyor, bu aile ilişkileri.
(bkz: kaynana baldan tatlıdır) *
(bkz: bihter ne lan)
oo behlul hosgeldin. yemegi kacirmadin bak. kaynanan sevecek.